مهریز

آشنایی با شهرستان

شهرستان مهریز یکی از شهرستان‌های استان یزد در مرکز ایران است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵، برابر ۵۱۷۳۳ نفر بوده‌است. شهرستان مهریز از شمال به شهرستان یزد، از جنوب به شهرستان‌های شهربابک و انار استان کرمان و شهرستان خاتم، از غرب به شهرستان تفت و از شرق به شهرستان بافق محدود می‌شود. مرکز این شهرستان شهر مهریز است که در ۳۵ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.آب و هوای مهریز در بخش کوهستانی از نوع آب‌وهوای خشک است که نسبت به یزد از اعتدال بیشتری برخوردار است اما در محل دشت، خشک و بیابانی است. شهرستان مهریز از دو منطقه خشک و نیمه خشک تشکیل شده‌است. مناطقی از قبیل دشت بهادران در شمال شرقی و مناطق جنوبی این شهرستان در زمره مناطق خشک و دامنه‌های شیرکوه در شمال غربی مهریز و برخی از دامنه‌های غربی، منطقه نیمه خشک آن را به وجود می‌آورند. با عنایت به مطالب فوق می‌توان نتیجه گرفت در گستره این شهرستان هرچه از شمال به جنوب و از غرب به شرق پیش برویم از میزان بارندگی کاسته شده و بر خشکی محیط افزوده می‌گردد. به‌طور کلی به استثناء قسمت بسیار محدودی از مناطق کوهستانی، بقیه در حیطه قلمرو مناطق خشک قرار دارد. شکل زیر موقعیت شهرستان مهریز را نشان می دهد.

تحلیل شهرستان

مزيت‌سنجي و اولويت‌بندي كسب‌وكارهاي موجود در هر شهرستان برمبناي يک روش تحقيق انجام مي‌شود. در اين روش تحقيق، يک شناسنامه براي هر شهرستان و يک شناسنامه براي هر كسب‌وكار تدوين مي‌شود. اين شناسنامه‌ها به عنوان ورودي به نرم‌افزار داده‌شده و خروجي نرم‌افزار هم‌پوشاني اين دو شناسنامه و تعيين مشاغل مزيت‌دار شهرستان است. اين اولويت‌بندي‌ها توسط كارشناسان و افرادخبره هر شهرستان بازبيني و اصلاح مي‌شوند. يكي از منابع تحليل همين ليست مزيت‌سنجي اصلاح‌شده‌است. يكي ديگر از منابع تحليل، مصاحبه با كارشناسان و متخصصين حوزه اشتغال هر شهرستان است. در هر شهرستان با حداقل 3 نفر از اين افراد مصاحبه انجام مي‌شود. اين مصاحبه‌ها پياده‌سازي و ارزيابي مي‌گردد. در صورت وجود تناقض و ابهام بين اين 3 مصاحبه و ليست مزيت‌سنجي، مصاحبه‌هاي تكميلي و حتي مصاحبه بيشتر هم صورت مي‌گيرد تا تيم تحليل به نتيجه نهايي مطلوب دست‌يابد. بنابراين خروجي هر شهرستان از تجميع مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي حاصل مي‌شود. در ادامه تحليل شهرستان مهریز ارائه‌شده‌است.

تعیین کسب‌وکارهای مزیت‌دار شهرستان

همانطوريكه در قسمت مقدمه اشاره‌شده مبناي تحليل، مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي است. از بررسي اين دو منبع رسته‌هاي رايج و اولويت‌دار شهرستان تعيين شده‌است. مبناي اين اولويت‌بندي، فراواني و ميزان اشاره افراد كارشناس به كسب‌وكارهاي رايج در هر شهرستان و اولويتي كه اين مشاغل در ليست مزيت‌سنجي دارند، است. در هر رسته كسب‌وكارهاي رايج به ترتيب اولويت مشخص شده‌است. در تحليل به مشاغل موجود، مشاغل قابل توسعه و مشاغلي كه هنوز در شهرستان راه‌اندازي نشده و پتانسيل ايجاد آن‌ها در شهرستان وجوددارد، اشاره شده‌است. مزيت‌هاي شغلي به ترتيب اولويت در ادامه آورده شده‌است.

باغداری

محصولات کشاورزی به‌عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین نیاز اولیه بشر، یعنی غذا نام برده شده و به همین دلیل این عرصه پس از پیدایش و گسترش جوامع انسانی، نقش مهمی را در رفع نیاز افراد جامعه و تولید ملی و نیز تبادلات تجاری بین کشورها برعهده داشته است. کشاورزی در شهرستان مهریز به دو صورت باغداری و زراعت در حال انجام است اما باغداری در سطح بسیار گسترده تری انجام می شود. یکی از محصولاتی که کاشت آن باعث گسترده تر شدن سطح باغداری شهرستان شده، پسته است. پسته عمده محصول باغی و به طور کلی عمده محصول کشاورزی شهرستان را تشکیل می‌دهد. تولید این محصول در شهرستان مهریز دارای نشان تجاری است. بیش از ۸۰ درصد پسته خشک شهرستان مهریز با توجه به کیفیت مزه و رنگ سبز مغز پسته به خارج از کشور صادر می‌شود .

پسته از قدیم‌الایام به عنوان یکی از محصولات کشاورزی و خشکبار صادراتی ایران در دنیا شناخته شده است. با توجه به این مطلب و مزایایی که تولید پسته دارد (در ادامه ها به آن اشاره کرده ایم) توسعه تولید پسته از سوددهی بالایی برخوردار است، بنابراین سرمایه گذاری در زمینه احداث باغ پسته پیشنهاد می شود. اصولا درخت پسته از ۷ تا ۹ سال پس از کاشت نهال و پیوند، شروع به دادن محصول می‌نماید. کسانی که قصد احداث باغ پسته را دارند برای داشتن سود اقتصادی باید کمی صبور باشند. بهترین خاک برای کاشت درخت پسته، خاک رسی یا شنی است. کیفیت آب مصرفی برای آبیاری درخت پسته به گونه ای است که در کاشت سایر محصولات کشاورزی با آن آب غیر ممکن یا غیر اقتصادی است. آگاهی از اقلیم و آب و هوای مناسب برای درخت پسته یک امر حیاتی قبل از احداث باغ است. شرایط مناسب آب و هوایی برای کاشت نهال پسته اقلیم گرم و خشک در تابستان (گرمای سوزان نباشد) و زمستان سرد و معتدل است. انتخاب پایه مناسب نکته دیگری است که لازم است درنظر گرفته شود. یک پایه پسته قوی و ایده آل باید نسبت به بیماری های مختلف مقاوم و دارای رشد بالایی باشد، همچنین مقاومت و سازگاری زیادی در برابر کم آبی و شوری داشته باشد. محصول پسته به لحاظ اهمیتی که اندام های مختلف گونه های متعدد درختان پسته از نظر خوراکی و صنعتی دارد همواره حائز اهمیت فراوانی است و انسان از میوه، پوست، هسته، برگ، ساقه و حتی صمغ آن نیز استفاده می‌کند.

در این منطقه نهال پسته نیز تولید می شود و با توجه به اینکه پسته محصول اصلی شهرستان است و تقاضای زیادی برای نهال پسته وجود دارد، گسترش تولید آن مقرون به صرفه است.

انار و انجیر از دیگر محصولات باغی مطرح شهرستان هستند که در سطح خوبی تولید می شوند. هردو محصول نام برده شده ارزش غذایی بالایی دارند و علاوه بر تازه خوری در تولید فراورده های متنوعی نیز کاربرد دارند. بنابریان فعالیت در زمینه افزایش تولید آن ها مزیت داشته و پیشنهاد می گردد. مصرف انار در سال های اخیر افزایش یافته است. خواص این میوه و ابعاد مختلف محصولی آن از دلایل افزایش مصرف است. از انار در تولید داروهای تقویتی و صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. مصرف رب و آب انار نیز از گذشته رواج داشته و در سال های اخیر به اشکال متنوع و بهتری انجام می شود. نهال انار حداقل سه سال نیاز به رشد دارد و از سال چهارم به بعد شروع به باردهی می کند. درخت انار بیش از 40 سال عمر مفید دارد. درخت انار در مقابل کم آبی مقاوم است اما میزان و نوع آب در کیفیت و کمیت میوه آن تاثیر مهمی دارد. ایران نخستین صادر کننده انار است و ارزش غذایی و خواص انار باعث شده اروپایی ها به آن علاقه نشان دهند. کاشت انار فعالیتی درآمدزا است که با ارزیابی نیاز بازار، به روز رسانی فرآیند بسته بندی و جابجایی و ... می توان درآمد آن را افزایش داد.

نیاز آبی بسیار کم و سازگاری با محیط و استقامت در برابر گرما و خشک‌سالی از ویژگی‌های بارز گیاه انجیر محسوب می‌شود. ازآنجاکه باغ‌های انجیر معمولاً در دامنه‌های شیب‌دار احداث می‌گردند، احداث چنین باغ‌هایی علاوه بر ایجاد اشتغال و پوشش گیاهی مناسبی برای منطقه و بیابان‌زدایی می‌تواند به حفظ کنترل سیلاب، جلوگیری از فرسایش خاک و استفاده بهینه از آب باران کمک کند. همچنین انجیر به عنوان میوه ای با خواص بسیار زیاد علاوه بر تازه خوری، برای تولید میوه خشک نیز مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش افزوده بالایی برای تولید کننده ایجاد می کند.

بادام از دیگر محصولات باغی شهرستان مهریز است. از درخت بادام به‌عنوان یک درخت مقاوم در برابر خشکی یاد می‌شود و در شرایطی که بی‌آبی هست درخت بادام میوه خوبی می‌دهد. خوشبختانه احداث باغ بادام با شرایط شهرستان سازگاری خوبی دارد و می توان اقدام به گسترش آن کرد.

در شهرستان مهریز میوه های هسته دار مانند زردآلو، آلوچه، هلو و شفت آلو نیز کاشته می شوند که هرکدام بازارفروش خوبی در بین مردم دارند و واحدهای فرآوری مانند تولید آبمیوه، لواشک و...نیز در شهرستان فعالیت می کنند. البته با توجه به استقبال بیشتری که از کاشت زردآلو و آلوچه(گوجه سبز) می شود، می توان گفت احداث باغ در زمینه تولید این محصولات، مزیت بالاتری نسبت به سایر میوه های هسته دار دارد.

دراین شهرستان یک مجتمع گلخانه ای وجود دارد که در آن محصولاتی مانند خیارسبز، گوجه، فلفل دلمه ای، کلم، بادمجان، سبزیجات خوراکی و گل رز تولید می شود. گلخانه یکی از راه حل های مدرن برای مبارزه با سرما، گرما و کم آبی است و در بسیاری از مناطق که دارای آب و هوای سرد یا گرم هستند و یا با مشکل کم آبی رو به رو هستند، احداث گلخانه می تواند بهترین گزینه برای تولید میوه و سبزیجات در این مناطق باشد. کشاورزی در گلخانه ها نسبت به کشاورزی در فضای آزاد و در زمین های کشاورزی دارای دردسر و مشکلات کمتری است، به علاوه بازه‌ی زمانی برای به ثمر نشستن و برداشت محصولات نیز نسبت به کشاورزی سنتی، کوتاه تر است، بنابراین با در نظر گرفتن این موارد می توان به این نتیجه رسید که کشاورزی گلخانه ای سودآوری بسیارخوبی به همراه دارد. محصولاتی مانند خیار سبز، گوجه، بادمجان، کلم، فلفل دلمه ای و سبزیجات خوراکی و مخصوصا خیار و گوجه با تقاضای زیادی توسط مردم روبه رو هستند و می توان نسبت به توسعه تولید گلخانه ای آن ها اقدام کرد.

افزایش تولید گل رز گلخانه ای نیز امکان پذیر بوده و پیشنهاد می گردد. گل رز تولید شده در شهرستان نیز در حال حاضر به شهرهایی مانند تهران و...فرستاده می شود. بنابراین در صورت عدم توانایی در زمینه بازاریابی برای گل رز در مهریز، می توان روی ارسال آن به خارج از شهرستان کار کرد.

صیفی جاتی مانند گوجه فرنگی و خیارسبز در فضای آزاد نیز کاشته می شوند اما کاشت صیفی جات در فضای آزاد نسبت به کاشت گلخانه ای آن آب بیشتری مصرف می کند و از آن جایی که منابع آبی این شهرستان غنی نیست، احداث گلخانه در زمینه کاشت این محصولات نسبت به کاشت آن ها در فضای آزاد، مزیت بیشتری دارد.

گل محمدی و آلوئه ورا نیز از گیاهان دارویی هستند که در این شهرستان کاشته می شوند و می توان در زمینه توسعه تولید آن ها سرمایه گذاری کرد. کار کردن در حوزه کاشت گل محمدی، از کسب و کار هایی است که در صورت راه اندازی، مثمرثمر خواهد بود؛ زیرا گل محمدی، گیاهی مقاوم به کم آبی، آفات و امراض است، که علاوه بر خواص درمانی، دارای مزیت‌های اقتصادی فراوانی مانند ارزش صادراتی، جذب گردشگر و اشتغال زایی است. غنچه خشک، مایع گلاب، روغن و اسانس، فرآورده‌های برگرفته از گل محمدی است که علاوه بر عرضه در بازارهای داخلی، قابلیت صادرات به کلیه کشورهای جهان را دارا است.

گونه های مختلف آلوئه ورا گیاهانی مقاوم به گرما، خشکی، بیماری‌ها، آفات و حتی شوری هستند. علت مقاومت زیاد آن ها ساختار مرفولوژیکی این گیاه است و بذر آن ها نیز در شرایط اقلیمی مناسب و در دمای 21درجه سانتی گراد سبز می شوند. البته این گیاهان به سرمابسیار حساس هستند به طوریکه در دردمای زیر 10درجه سانتی گراد رشد آن ها متوقف می شود. آلوئه ورا به رطوبت بالا، آب ایستایی و آبیاری زیاد حساس است. از این رو آبیاری گیاهان باید زمانی انجام شود که خاک آن ها کاملا خشک باشد. چنانچه این گیاه در مناطق گرم و خشک کاشته شود باید تحت آبیاری به موقع قرار بگیرد. آلوئه ورا را در هر نوع خاکی می توان کاشت ولی خاک های سبک که از زهکشی مناسبی برخوردار باشند برای کاشت این گیاه توصیه می شود. بازار و جایگاه آلوئه ورا در کشور جدید می‌باشد و آن چنان که باید جایگاه خود را پیدا نکرده اما این گیاه از اندک گیاهان دارویی است که علاوه بر مصرف دارویی در حوزه های آرایشی (مایع، ژل، کرم، لوسیون) و تغذیه ای (عصاره و نوشیدنی) نیز کاربرد دارد.

پرورش قارچ نیز در این شهرستان به صورت محدود انجام می شود و می توان در زمینه افزایش تولید آن سرمایه گذاری کرد. مزایای تولید قارچ باعث شده تا بعضی افراد به این شغل روی آورند. از مزایای پرورش قارچ می توان به نیاز به سرمایه کم، فضای کوچک، زودبازده بودن و امکان کشت در هر آب و هوایی اشاره کرد. لازم به ذکر است با انجام بازاریابی صحیح می توان قارچ‌های تولیدی را در داخل شهرستان به فروش رساند و یا به مناطق اطراف شهرستان که فاصله کمی با مهریز دارند، ارسال کرد.

دامداری

دامداری به عنوان یکی از حوزه های بخش کشاورزی با یکی از مهم ترین نیاز های انسان، یعنی نیاز به منابع غذایی و خصوصا منابع پروتئینی مرتبط است و فعالیت در این حوزه شغلی و افزایش بهره وری در آن، می تواند از راهکارهای کاهش وابستگی به درآمد نفتی باشد و عاملی برای توسعه صنایع غذایی، تبدیلی و تکمیلی کشور محسوب شود.

دامداری شهرستان مهریز در جایگاه خوبی قرار دارد و به صورت صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی درحال انجام است. دام های موجود در شهرستان مهریز شامل دام سبک(مانند گوسفند و بز) و دام سنگین (مانند گاو و شتر) هستند که با هدف تولید شیر و گوشت پرورش می یابند و در هردو زمینه نیز تولیدات خوبی دارند.

با توجه به بازدهی بالاتر و ریسک کمتری که درخصوص پرورش دام سبک وجود دارد و در این شهرستان نیز شرایط برای پرورش این نوع دام به خوبی مهیا است (وسعت مراتع انبوه و نیمه انبوه در این شهرستان مناسب است)، سرمایه گذاری در زمینه پرورش گوسفند و بز در اولویت اول مزیت های شغلی این حوزه قرار می گیرد. به تازگی از بره های افشاری و افغانی نیز استفاده شده است و این امکان وجود دارد که فعالیت گسترده تری در زمینه پرورش این دام ها انجام شود. همچنین در این شهرستان دام هایی همچون بز سانن و گوسفند رومانوف پرورش می یابند و می توان نسبت به توسعه آن ها سرمایه گذاری کرد. البته طبق بررسی های انجام شده پرورش بز سانن از مزیت بالاتری برخوردار است.

پرورش گوسفند نسبت به سایر حیوانات، بیشتر مورد توجه دامداران قرار گرفته؛ زیرا توان گوسفند برای تحمل اقلیم های متفاوت بیشتر است، جیره غذایی کمتر و در نتیجه هزینه کمتری نیاز دارد، تمامی فرآورده های دامی مانند گوشت، شیر، ماست، کره، و حتی پشم و پوست دام پرکاربرد هستند و فروش این فرآورده ها در تمامی روزهای سال انجام می‌شود. قیمت گوشت گوسفند بالا است و به علاوه اجزای گوسفند مانند دل، قلوه، جگر، سیرابی، کله پاچه، خوش گوشت و … نیز قابل فروش هستند. خرید دام برای قربانی کردن در ایام مذهبی مانند عید قربان و … موجب رونق این کسب و کار می‌شود؛ بنابراین گسترش پرورش گوسفند سوددهی خوبی را خواهد داشت.

در رابطه با مزایای پرورش گوسفند افشاری باید گفت که این دام یکی از نژادهای بسیار مهم گوسفند داشتی است که بومی استان زنجان است. مدیریت پرورشی بهینه این نژاد می تواند سودآوری واحد گوسفندداری را افزایش دهد. دلایل زیادی باعث شده است که امروزه گوسفندان نژاد افشاری جزء پر فروش ترین گوسفندان باشد. این نژاد به آب و هوای سرد عادت داشته و دارای جثه ای بزرگی است. گوسفند افشاری جزء گوسفندان سنگین ‌دنبه کشور محسوب می‌گردد. سرعت رشد بالا، تولید شیر خوب و پرچرب و بهترین گوشت قرمز (که باعث ‌شده است که جزء گوسفندان دو منظوره گوشتی – شیری قرار بگیرد.)، بهبود کمی و کیفی پشم گوسفند، سازگاری و عادت پذیری با شرایط آب و هوایی مناطق سردسیر، قدرت راهپیمایی و کوه پیمایی خوب، توان چند قلو زایی، مقاومت در برابر امراض و انگلهای منطقه و بالا بودن ضریب تبدیل و داشتن بازده اقتصادی مطلوب از جمله مزایای پرورش گوسفند افشاری است. گوسفند رومانوف نیز جزء به صرفه ترین و بهترین گوسفندان گله گوشتی – زایشی است. این نوع گوسفند، یک گوسفند روسی است که اصل ‌نژاد آن متعلق به دره ولگا، در شمال غرب مسکو است. رومانوف یک ‌نژاد خالص بوده و از تلاقی نژاد‌ها به‌وجود نیامده است. باروری بسیار خوب، بالاترین میزان چندقلوزایی، فصل تولیدمثل بسیار طولانی، امکان تولیدمثل در تمام طول سال، سازگاری و عادت کردن به آب و هوای سرد و خوراک محلی برخی از ویژگی‌های خوب این نژاد هستند. نژاد رومانوف گرچه از دسته گوسفندان گوشتی است؛ اما پشم این نژاد بسیار محکم و باکیفیت است و سالانه 5/4 کیلوگرم پشم قابل استحصال دارد که از جنبه اقتصادی برای پرورش‌دهنده سرمایه ساز است.

به طور کلی بز به‌عنوان یک حیوان اهلی نشخوارکننده جهت تولید شیر و گوشت در مناطق مختلف پرورش داده می‌شود. جثه کوچک، کم توقع بودن و مقاومت در برابر بیماری‌ها و شرایط سخت محیطی، باعث شده تا بز به‌عنوان حیوانی محبوب در بین دامداران تلقی شود. در نقاط مختلف از این حیوان علاوه بر تولید شیر و گوشت، جهت تولید پوست و الیاف مویی نیز استفاده می‌شود. بز سانن نیز یک نژاد شیری پرتولید است که نسبت به بزهای بومی، تولید شیر بسیار بیشتری دارد و می‌تواند بخشی از نیاز کشور به شیر و پروتئین حیوانی را تأمین نماید. نرخ تبدیل مواد خوراکی به شیر در بزهای سانن بالاتر می‌باشد که این امر موجب افزایش بازدهی بز سانن از خوراک مصرف شده توسط آن می‌شود. کسب و کار پرورش بز سانن موجب اشتغال‌زایی و رغبت بیشتر جوانان به امر دام‌پروری می‌شود. هر کیلوگرم شیر بز با قیمت بیشتری نسبت به شیر گاو فروخته می‌شود و در نقاط مختلف کشور طرفداران خاص خود را دارد.

پرورش گاو، خصوصا گاو شیری نیز از مزیت‌های دیگر سرمایه گذاری در این حوزه است. همچنین در بین دام های سنگین شهرستان مهریز، گاو هلشتاین نیز پرورش می یابد و می توان در رابطه با توسعه آن سرمایه گذاری کرد. البته این فعالیت در اولویت های بعدی مزیت های شغلی این حوزه قرار می گیرد.

امروزه با توجه به رشد جمعیت کشور و نیاز روز افزون جامعه به گوشت و مواد گوشتی و نقش مهم این محصولات در تامین پروتئین و غذای افراد جامعه، پرورش دام های پر بازده به منظور افزایش تولید و خودکفایی غذایی کشور، امری لازم و ضروری است. گاوهای بومی ایران به لحاظ تنوع و اختلاف ژنتیکی، ویژگی های خاص نژادی و مقاومت های طبیعی ایجاد شده در آن ها طی قرن ها زیست در شرایط سخت محیطی و آب و هوایی مختلف به عنوان یک منبع عظیم تولید شیر و گوشت می تواند نقش موثر در تامین مواد پروتئین حیوانی و اقتصاد جامعه ایفا نماید. در ضمن به عنوان مثال طبق آماری که اخیرا تهیه و ارائه شده است حدود 95.5% شیر مصرفی و حدود 50% گوشت مصرفی انسان در سطح جهان از گاو به دست می آید. پوست گاو نیز به عنوان یک محصول با ارزش دامی امروزه به میزان 10 تا 20 درصد مصارف چرم سازی را تامین می کند، حتی شاخ و سم و فضولات حیوان نیز ارزش اقتصادی داشته و به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

گاو هلشتاین که به نام هولشتاین هم شناخته می شود جزء سنگین وزن ترین گاوهای شیری در جهان هستند. این نژاد که از نظر تولید شیر بهترین نژاد در میان گاوهای شیری است حدودا ۷۲۴۰ لیتر شیر در سال تولید می کند. درصد چربی این شیر 65/3 درصد و درصد پروتئین آن ۳ درصد است.

شتر نیز از دام هایی است که پرورش آن با شرایط آب و هوایی این شهرستان سازگاری بسیار دارد و درحال حاضر نیز پرورش می یابد. پرورش شتر نسبت به سایر دام ها مزیت‌هایی مانند قابلیت سازگاری با شرایط سخت محیطی مناطق خشک و نیمه خشک، تحمل گرما، کم آبی و کیفیت پایین علوفه و مقاومت نسبی در مقابل امراض و عوامل بیماری زا دارد. همچنین شتر در مقایسه با سایر دام های اهلی علوفه را با قابلیت هضم بالا و بازده بیشتری استفاده می نماید و قادر است از انواع خاص گیاهان مرتعی (خشبی و خاردار و تیغ دار) به میزانی استفاده نماید که سایر دام ها قادر به استفاده از آن نیستند. از دیگر فواید پرورش شتر، حداقلِ نیاز به تاسیسات، تجهیزات و امکانات پرورش و نگهداری و در نتیجه کمترین نیاز به سرمایه گذاری سنگین را در مقایسه با سایر دام‌ها دارد. گوشت شتر منبع بسیار خوبی برای بسیاری از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن می‌ باشد. این گوشت حاوی پروتئین‌ هایی با ارزش غذایی بالا و تعدادی از ویتامین ‌های مفید و مورد نیاز بدن نظیر ویتامین ‌های گروه B و برخی از عناصر معدنی مهم نظیر آهن ، فسفر و کلسیم است. سازمان ملل متحد شیر شتر را جزو سالم‌ترین شیر حیوانی جهان شمرده است و به ‌دلیل خواص زیاد شیر شتر برخی محققان به آن «طلای سفید بیابان» می‌گویند. در تحقیقات جدید، خواص متعددی برای شیر شتر به‌اثبات رسیده، این تحقیقات بیانگر آن است که پادتن‌های موجود در شیر شتر علاوه بر اینکه موجب ماندگاری طولانی‌تری نسبت به اغلب محصولات لبنی می‌‌شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث غلبه سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری‌هایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر، هپاتیت C می‌‌شود و از این نظر شیر شتر ساختار و ‌خصوصیاتی بسیار شبیه شیر انسان دارد.

زنبورداری از حرفه های دیگری است که شماری از مردم شهرستان مهریز را به خود مشغول کرده است. اراضی باغی در شهرستان مهریز فرصتی مناسب، برای تولید عسل است و این منطقه به لحاظ وجود مناطق ییلاقی و پوشش گیاهی متنوع و فراوان و به‌ویژه انواع گیاهان دارویی ظرفیت خوبی برای پرورش زنبور عسل دارد. عسل تولیدی در مهریز علاوه برمصرف داخلی به استان‌های همجوار صادر می‌شود. شهرستان مهریز به لحاظ تولید عسل و تعداد زنبوردار بعد از شهرستان تفت رتبه دوم تولید عسل را در استان یزد دارد. با توجه به شرایط شهرستان و سودآوری این حرفه، انجام گسترده تر زنبورداری از مزیت های شغلی این حوزه در این منطقه است. پرورش زنبور عسل از جمله مشاغلی است که می تواند سود خوبی به همراه داشته باشد. باردهی گل ها و میوه ها با گرده افشانی توسط زنبور عسل افزایش می یابد. این مسئله باعث شده ارزش اقتصادی پرورش زنبور عسل بسیار بیشتر از ارزش ریالی حاصل از تولید عسل باشد.

در این شهرستان، یک مورد پرورش آهو نیز درحال اخذ مجوز است و یک منطقه حیات وحش طبیعی برای این کار در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است در صورت وجود سرمایه گذار، توسعه این فعالیت مزیت دارد.

صنایع غذایی

راه‌اندازی کسب و کار فراوری محصولات کشاورزی مهم ترین روش برای ایجاد اشتغال پایدار و کاهش وابستگی به درآمد های نفتی و عاملی مهم در توسعه پایدار امنیت غذایی کشور است. ایجاد صنایع غذایی، علاوه بر اشتغالزایی، باعث ارتقای سطح درآمد ارزی می‌شود که کاهش هدررفت محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده از منابع را تا حد امکان ممکن می‌کند. در شهرستان مهریز در حوزه صنایع غذایی فعالیت‌هایی انجام شده اما همچنای جای کار در این حوزه وجود دارد.

کارخانه آرد، واحدهای فرآوری و ضبط پسته، کارگاه های تولید نبات، کارخانه تولید فرآورده های لبنی با نام تجاری کالمند و کارگاه های تولید لبنیات سنتی از جمله واحدهای صنایع غذایی در این شهرستان هستند.

همانطور که گفته شد پسته از تولیدت اصلی این شهرستان است که به میزان انبوه تولید می شود و با اینکه واحدهای فرآوری و ضبط پسته در حل حاضر وجود دارد، ولی مقدار پسته تولید شده، واحد دیگری جهت ضبط و فراوری را می طلبد.

علاوه بر مسائل باغداری در زنجیره تولید پسته، مراحل پس از برداشت، بخصوص بخش های فرآوری، انبارداری، بسته بندی و حمل و نقل آن در جهت دستیابی به محصول با کیفیت بالا نقش بسزایی دارد. امروزه نحوه و نوع بسته بندی محصول نیز نقش مهمی در حفظ کیفیت و بازار پسندی ایفا می کند. بنابراین استفاده از تکنیک های مدرن در بسته بندی یک نیاز اساسی است. درواقع یک بسته بندی مناسب می تواند به عنوان یک اهرم حمایتی موثر در کنار قیمت مورد استفاده قرار گیرد، ارزش افزوده بیشتری را ایجاد کند و در بازار پر رقابت خشکبار، محصول را بشناساند، زیرا خشکباری که به صورت فله صادر می شود برای مصرف کننده نهایی بی هویت است ولی بسته بندی انعطاف بیشتری در عرصه رقابت بین المللی برای حضور کالا ایجاد می‌نماید.

تولید فراورده های حاصل از پسته در ایجاد ارزش افزوده بیشتر، اهمیت بسیاری دارد. یکی از فرآوری هایی که می توان انجام داد، شور کردن پسته است که در ترمینال ضبط پسته انجام می شود. کره پسته، حلوای پسته و روغن پسته نیز از فرآورده های حاصل از پسته هستند که استفاده از ان ها در بین مردم کشور ما رایج نشده است ولی با تبلیغات صحیح می توان بازار فروش خوبی را در خصوص این محصولات داشت و یا اینکه آن ها را به خارج از کشور صادر کرد. کره پسته محصولی خمیری شکل است که از مغز برشته و آسیاب شده همراه با شکر یا شیرین‌کننده‌های طبیعی مثل عسل و شهد خرما به دست می آید. کره پسته می تواند به عنوان کرم بین دوبیسکویت و ویفر، مغز کیک و کلوچه، تزئین بستنی و…بکار رود. حلوای پسته فرآورده ای جامد با ظاهری یکنواخت است که از مخلوط کردن شربت قند، مغز پسته آسیاب شده و سایر افزودنیهای مجاز و با ترکیبات مشخص بدست می آید. روغن پسته روغنی است که از طریق فشار مکانیکی از مغز این محصول تولید می شود. روغن پسته از ارزش غذایی و خواص درمانی متعددی برخوردار است. کاهش چین و چروک پوست، تقویت موها، پیشگیری از بیماری‌های قلبی، تنظیم ضربان قلب و درمان دردهای استخوانی از خواص روغن پسته است.

میزان انار و انجیر تولید شده در شهرستان برای ایجاد کارگاه های صنعتی نه چندان بزرگ در خصوص تولید فرآورده های آن‌ها کفایت می کند. از جمله فرآورده های حاصل از انار می توان به رب انار، آب انار، روغن هسته انار، سرکه انار و پودر پوست انار اشاره کرد. رب انار و آب انار از خوراکی های رایج در بین مردم کشور ما هستند، سرکه انار نیز نسبتا بازار فروش خوبی دارد اما پودر پوست انار جایگاه واقعی خود را در بازارمصرف (در کشورما) پیدا نکرده است. این محصول در خارج از کشور خریداران زیادی دارد؛ بنابراین تولید کننده در صورت عدم موفقیت در زمینه فروش آن در داخل کشور، باید به فکر یافتن راه های صادارتی آن باشد. پودر پوست انار خواص زیادی دارد و مردم کشورهای جهان از آن استفاده می کنند. کشورهایی که دارای انار مرغوب هستند پوست آن را با دستگاه های خشک کن خشک می کنند و به کشورهایی صادر می کنند که این محصول را تقاضا کرده اند. قیمت پودر پوست انار در بازار جهانی مشخص می شود و به دلیل ارزش بالای این محصول از قیمت بالایی برخوردار است. پودر پوست انار علاوه بر اینکه در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی کابرد دارد، در درمان گلودرد، تقویت سیستم گوارشی، تقویت لثه و... موثر است.

روغن هسته انار نیز با پرس کردن سرد دانه های انار به دست می آید. این روغن به زیبایی کهرباست و بوی مطبوع میوه ای دارد. روغن هسته انار بسیار مغذی است و برای اهداف درمانی و زیبایی به صورت موضعی بر روی پوست و به صورت خوراکی مصرف دارد.

انجیر نیز به عنوان میوه ای بسیار مفید قابل استفاده در فرآورده های متنوعی است. مربای انجیر، انجیر خشک و عسل انجیر از جمله محصولاتی هستند که قابلیت تولید در این شهرستان را دارند. عسل انجیر خواص بسیار زیادی دارد. این معجون خوش عطر و طعم می تواند به درمان بسیاری از بیماری ها کمک نماید.

همچنین با توجه به اینکه مقدار تولید آلوچه و زردآلو نیز مناسب است و قابلیت تولید فرآورده های آن ها در حد کارگاهی صنعتی(نه چندان بزرگ) وجود دارد، می توان واحدهایی در خصوص تولید چیپس زردالو، لواشک آلوچه و زردالو، مربای زردآلو و ترشیجات این دو میوه احداث کرد. البته امکان تولید چنین فرآورده هایی در خصوص هلو و شفت آلو نیز به صورت خانگی در شهرستان وجود دارد که در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

تولید فرآورده های حاصل از بادام تولید شده در شهرستان مانند روغن بادام و آماده سازی آن برای استفاده در آجیل و بسته بندی از کسب و کارهای سودده دیگری است که قابلیت انجام دارد. لازم به ذکر است درحال حاضر واحدی جهت تولید روغن بادام وجود ندارد.

گندم نیز از محصولات زراعی شهرستان است که میزان تولید آن برای ایجاد واحدهای فراوری در این زمینه کفایت می کند. باتوجه به اینکه درحال حاضر کارخانه تولید آرد در شهرستان وجود دارد، سرمایه گذاری در این زمینه مقرون به صرفه نخواهد بود و بهتر است برای راه اندازی واحدهای تولید سایر فراورده های گندم مانند نان صنعتی، شیرینی و رشته آشی و پلویی اقدام کرد. لازم به ذکر است در زمینه فراوری گندم واحد تولید کیک و کلوچه نیز در شهرستان موجود است.

شهرستان مهریز یکی از تولید کنندگان برتر شیر در استان یزد است. با توجه به وجود کارخانه شیر کالمند در این شهرستان بخشی از شیر تولید شده مصرف می شود اما مقداری از این شیر به استان های همجوار نیز ارسال می شود که می توان آن ها را در واحد تولید لبنیات دیگری به کار برد. بنابراین قابلیت ایجاد واحدهای صنعتی و سنتی در خصوص تولید لبنیات در این شهرستان وجود دارد. اما لازم به ذکر است که برای راه اندازی این واحد باید به رقابت با کارخانه های تولید لبنیات در این شهرستان و استان های همجوار نیز فکر کرد تا بازارفروش مناسب تری را مهیا کرد.

با توجه به سطح بالای تولید خیارسبز در شهرستان مهریز می توان واحدی صنعتی جهت تولید خیارشور در این شهرستان احداث کرد. راه‌اندازی خط تولید خیار شور به دلیل سرمایه نسبتا کم در مقایسه با دیگر خطوط تولید و همچنین مواد اولیه تولید شده در داخل شهرستان، فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری در این زمینه فراهم کرده‌است. برخی از خواص خیار شور برای سلامتی عبارتند از: بهبود وضعیت گوارش، منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان، کمک به کنترل دیابت، حفظ سلامت کبد و حفظ سلامت معده.

باتوجه به میزان گوشت تولیدی در شهرستان و نبود واحد فراوری آن ها، راه انداری واحدی صنعتی برای تولید سوسیس و کالباس صرفه اقتصادی دارد. البته ممکن است برای محصول تولید شده در داخل شهرستان بازارفروش مناسبی وجود نداشته باشد که در این صورت می توان آن ها را به خارج از شهرستان ارسال کرد. خوشبختانه فاصله شهرستان مهریز با مرکز استان (شهرستان یزد) حدودا 35کیلومتر است و این مورد یکی از ظرفیت های خوب شهرستان در فروش محصولات تولیدی به شمار می رود.

در زمینه فرآوری گل محمدی، 15 کارگاه گلابگیری و عرقیات در سطح شهرستان وجود دارد که 3 واحد آن صنعتی و 12واحد سنتی است و در صورتی که سطح تولید گل محمدی گسترده تر شود، می توان در زمینه توسعه این فعالیت، سرمایه گذاری کرد.

صنایع تبدیلی و تکمیلی

با وجود تنوع تولید محصولات کشاورزی، بررسی‌ها نشان می‌دهد که سالانه مقداری از آن در مراحل کاشت، داشت و برداشت به ضایعات تبدیل می‌شوند. از سوی دیگر برداشت و یا تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در یک بازه زمانی مشخصی رخ می‌دهد؛ اما مصرف آن‌ها در طی سال صورت می‌پذیرد. لذا صنایع تبدیلی می‌تواند زمان استفاده را افزایش دهد و از میزان ضایعات آن بکاهد. همچنین گسترش این صنایع موجب اشتغال‌زایی، ایجاد درآمد و جلوگیری از اتلاف و ضایع شدن محصولات می‌گردد. در خصوص صنایع تبدیلی و تکمیلی فعالیت هایی در این شهرستان انجام شده است و پتانسیل هایی نیز برای ایجاد واحدهای جدید در این حوزه وجود دارد.

یکی از صنایع تبدیلی پیشنهادی که کسب و کاری نوپا به حساب می آید و قابلیت انجام در شهرستان مهریز را دارد، فرآوری پوست خشکبار(مانند بادام و پسته) است. امروزه در اکثر صنایع مساله بازیافت پسماندها مورد توجه خاص قرار گرفته است. صنایع تبدیلی، دیگر مانند گذشته پسماندها را جزء ضایعات به حساب نمی‌آورند و سعی می‌کنند با فرآوری آنها، ارزش افزوده بیشتری برای صنایع خود ایجاد نمایند و همچنین به محیط زیست آسیب کمتری برسانند. یکی از پسماندهایی که اخیرا در کشور ما به شکل محدود مورد توجه قرار گرفته است، مساله پسماندهای حاصل از پوست کنی، فرآوری و بسته بندی خشکبار است. یکی از ساده‌ترین را‌ه‌های فرآوری پوست خشکبار، آسیاب کردن و تبدیل آنها به پودر است. با خرید یک دستگاه آسیاب مناسب جهت انجام این کار می توان پودر بدست آمده را به شکل ماده اولیه سایر صنایع از قبیل تولید خوارک دام وطیور، کاغذ، مقوا، MDF، نئوپان، فیبر، کف‌پوش و لمینیت و تولید کربن خالص به فروش رساند. بنابر مطالعات انجام شده قیمت پودر به دست آمده 3 تا 4 برابر قیمت پوست خشکبار است. در صورت نداشتن توان مالی جهت خرید دستگاه آسیاب می‌توان با کارگاه‌‌هایی که دارای این دستگاه‌ها هستند همکاری نموده تا با بستن قرارداد و دریافت مبلغی این پوست‌ها را آسیاب کرده و پودری شبیه آرد سفید تحویل دهند. نوع دوم فرآوری که در آن نیاز به سرمایه بالاتر و جذب سرمایه گذار است تولید کربن فعال می باشد. کربن فعال ماده‌ای است که برای تصفیه استفاده می‌شود و از آن می‌توان در تصفیه خانه‌های بزرگ آب، صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، صنایع غذایی و دارویی و همچنین پزشکی استفاده کرد. برای تولید هر کیلو کربن فعال به 12 کیلو پوست پسته نیاز است و هم اکنون چین بیشترین صادرات کربن فعال به کشورمان را دارد. متاسفانه در کشور ما بخش زیادی از پوست خشکبار به شکل خام و با قیمت بسیار پایین به دو کشور چین و ترکیه صادر می‌شود . در حالیکه با راه‌اندازی صنایع فرآوری مربوطه، می‌توان از این پتانسیل قدرتمند برای ایجاد کسب و کاری پرسود به عنوان تولید مواد اولیه برای صنایع مختلف بهره برد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد. از فواید دیگر این صنعت این است که سلولزهای پوست خشکبار می‌تواند جایگزین مناسبی برای چوب درختان و کاهش نیاز به سلولز درختان در صنعت بوده و کمک شایانی به بهبود شرایط زیست‌محیطی و نابودی کمتر جنگلهای کشورمان نماید.

تولید کود از پوست پسته از مشاغل پیشنهادی دیگر در این حوزه است که با توجه به میزان تولید پسته قابلیت انجام دارد. درواقع یکی از موارد استفاده از پوست سبز پسته مانند هر بقایای گیاهی وآلی دیگر، تهیه کمپوست است. باپیشرفت کشاورزی ارگانیک استفاده ازکودهای ارگانیک اهمیت بیشتری یافته است. از آنجایی که کمپوست مواد آلی یک نوع کود ارگانیک به شمار می‌رود، تقاضای مصرف آن رو به افزایش است.

با توجه به اینکه چندین مرغداری در زمینه پرورش مرغ تخم گذار وجود دارد و در نتیجه مقدار زیادی تخم مرغ تولید می شود، کسب و کار بسته بندی تخم مرغ به صورت صنعتی از جمله مورادی است که قابلیت انجام دارد و با این کار می توان تخم مرغ را باقیمت بالاتری عرضه کرد. لازم به ذکر است در حال حاضر بسته بندی تخم مرغ به صورت سنتی انجام می شود. تخم مرغ علی رغم پوسته مقاوم که یک بسته بندی طبیعی در برابر آلاینده های مختلف برای آن فراهم کرده است، یک محصول بی نهایت شکننده است و به راحتی می تواند تحت تاثیر آسیب های مختلف فیزیکی، شیمیایی و میکروبی قرار گیرد. به علت حساسیت بالای این محصول غذایی ارزشمند، توصیه می شود که تولید و بسته بندی آن طبق قوانین صنعت مرغداری و مطابق با تکنیک های روز دنیا انجام پذیرد. یکی ازباکتری هائی که بسیاری از مواقع روی پوست مرغ وماکیان ونیزپوسته تخم مرغ یافت می شود سالمونلا است که این باکتری عامل نوعی مسمومیت غذائی به نام سالمونلوز است. لذا باید در جمع آوری، نگهداری، توزیع و ارائه تخم مرغ دقت فراوانی انجام شود و عرضه آن بدون بسته بندی از چرخه توزیع کشور حذف شود تا بتوان تمام ویژگی های ارزشمند تخم مرغ را کاملا سالم و بدون هرگونه آسیبی به مصرف کننده نهایی رساند.

در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی مربوط به دامداری، کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان مهریز وجود دارد. باتوجه به وجود این کشتارگاه، امکان راه اندازی واحدی در زمینه فرآوری پوست دام به راحتی وجود خواهد داشت. متاسفانه در کشور ما از پوست دام ها بهره برداری لازم به عمل نمی آید. در صورتی که تولید چرم از پوست گاو و تولید نخ از کرک و پشم گوسفند سوددهی بسیار خوبی دارد. البته ممکن است این مطلب به ذهن برسد که بازار فروش مناسب برای چرم در این شهرستان وجود ندارد که در این صورت می توان آن را به شهرستان یزد و یا دیگر شهرستان های کشور ارسال کرد. اما با توجه به تولید صنایع دستی مانند قالی در این شهرستان، بازارفروش خوبی برای نخ تولید شده وجود خواهد داشت.

بسته بندی گوشت نیز از جمله فعالیت های دیگری است که می توان انجام داد. البته در حل مشکل بازار فروش، دوباره راه حل ارسال آن به سایر شهرستان ها مطرح می شود. یکی از روش‌های تازه ماندن گوشت، بسته‌بندی مناسب است. بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که گوشت را در مقابل نفوذ طعم، بو، رنگ و سایر عوامل خارجی محافظت کرده و از خشک شدن و تبخیر سطحی جلوگیری کند. همچنین بسته بندی باید خواص حسی و ظاهری و سایر ویژگی‌های گوشت را حفظ و همچنین گوشت را در برابر آلودگی های میکروبی و سایر آلودگی ها نگهداری کند.

عسل تولید شده در شهرستان نیز به صورت سنتی بسته بندی می شود و ایجاد واحدی صنعتی جهت بسته بندی آن از پیشنهادات دیگر شغلی در این حوزه است که توجیه اقتصادی دارد. ویژگی مهم عسل آن است که این ماده طبیعی به دلیل دارا نبودن آب، به شرط دوری از رطوبت، در مدت طولانی فاسد نمی‌شود. این ماده فقط در صورتی ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد که بیش از ۶۰ درجه حرارت ببیند. البته برای حفظ قدرت ضد میکروبی عسل باید آن را در مکانی تاریک و یا در ظرف شیشه ای مات یا تیره خارج از یخچال نگه داشت. نگهداری عسل در ظروف فلزی برای مدت طولانی مناسب نیست. بدین منظور امروزه بسته بندی عسل به شکل های جذاب، خلاقانه و مناسب جهت نگهداری رو به افزایش است. بسته‌بندی های شکیل، باعث جذب بیشتر مشتری و همچنن تسهیل در حمل و نقل عسل می‌شود؛ لذا کار کردن در حوزه بسته بندی عسل تولیدی شهرستان علاوه بر سودآوری باعث ایجاد اشتغال پایدار می‌شود. تولید کندوی زنبور عسل نیز لازمه‌ی حرفه زنبورداری است و انجام آن در شهرستان پیشنهاد می شود که در اولولیت های بعدی قرار می گیرد.

همانطور که در ادامه بیان شده شهرستان مهریز در زمینه پرورش شترمرغ فعال است؛ بنابراین راه‌اندازی مشاغل مرتبط با فراورده‌های باارزش این پرنده مزیت دارد. مثلا می توان واحدهای برای فراوری پوست آن جهت تولید چرم، تولید روغن شترمرغ و بسته بندی گوشت شترمرغ راه اندازی کرد و با فروش آن ها در داخل شهرستان و یا خارج از شهرستان درآمد بالایی کسب کرد و باعث ایجاد اشتغال نیز شد. لازم به ذکر است خط کشتارصنعتی شترمرغ نیز در این شهرستان اخیرا افتتاح شده است.

درخصوص کشتارمرغ در این منطقه کشتارگاهی وجود ندارد و بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر نیازی به این واحد نیست.

لازم به ذکر است مشاغلی که در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی نام برده شد، به زودی اشباع می شوند و بسته به نیاز و ظرفیت شهرستان، احداث یک یا دو واحد از آن ها کفایت می کند.

طیور

پرورش طیور یکی از مشاغل سخت و پرکاری است که به دلیل نیاز جامعه به منابع غذایی، از اهمیت بالایی برخوردار است و درعین حال سود بالایی دارد. مرغ از طیوری است که توجه بسیار خوبی به پرروش آن در این شهرستان شده است. در حال حاضر چندین مرغداری صنعتی گوشتی و تخم گذار در این شهرستان وجود دارد که البته تولید تخم مرغ بر تولید گوشت مرغ در این منطقه غالب است. البته برای پرورش هردونوع مرغ(گوشتی و تخم گذار) همچنان پتانسیل وجود دارد. ضمن اینکه در حال حاضر گوشت مرغ برای مصرف اهالی این شهرستان وارد می شود. بنابراین سرمایه گذاری در زمینه ایجاد مرغداری پرورش مرغ گوشتی و تخم گذار در اولویت اول مزیت های شغلی این حوزه قرار می گیرد.

با افزایش روزافزون جمعیت در راستای تامین نیازهای مردم، ایجاب می‌کند در زمینه تولید گوشت سفید و پرورش مرغ گوشتی فعالیت کرد. ارزش غذایی بالای گوشت طیور، کم بودن افت پس از کشتار، سالم وبهداشتی بودن گوشت طیور، قابلیت هضم و جذب بالا، سرعت رشد سریع، صرفه جویی در جایگاه و زمین و برگشت سریع سرمایه از فواید پرورش مرغ گوشتی است. بدیهی است گوشت مرغ به سبب مزیتهای فراوانی که دارد به عنوان منابع تامین پروتئین می تواند در کشور مطرح و نیاز عمومی را در این زمینه مرتفع نماید. نسبت ضایعات در گوشت مرغ در مقایسه با سایر دام ها کمتر است، به طوری که در گوشت گوسفند ضایعات حدود 50 % و در مرغ حدود 25 % است. ضریب تبدیل جیره غذائی به گوشت در مرغ نسبت به سایر دام ها بالا بوده به طوری که در مرغ های اصلاح شده این ضریب 2 تا 2/2 و در گوساله و گاو بین 6 تا 9 % متغیر است. با توجه به دلایل فوق ایجاد واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان مزیت دارد و تنها باید بازاریابی کرد تا بتوان محصول را با قیمت مناسب به فروش رساند.

پرورش مرغ تخمگذار علاوه براینکه به تامین منابع غذایی طبیعی و رونق تولید کمک می کند نقش به‌سزایی در امر اشتغالزایی، بهبود وضع اقتصادی و خودکفایی در تولید محصول ارگانیک و طبیعی ایفا می‌کند. در صورتی که شخص بخواهد مشغول به پرورش مرغ تخم‌گذار به صورت محدود شود نیاز به تکنولوژی پرهزینه‌ای ندارد و با بهره گیری از امکانات کم و موجود در روستا یا محل زندگی خود می تواند شرایط اجرای طرح را فراهم کند. پرورش مرغ تخم‌گذار حتی به صورت صنعتی و با تمام تجهیزات مدرن می‌تواند در صورت پیدا کردن بازار مناسب، سالیانه حدود 20 تا 30 درصد سودآوری داشته باشد که رقم مناسبی است. همچنین پیدا کردن بازار فروش با حاشیه سود بالا از امور مهم درمورد این کسب و کار است که با تبلیغات مناسب مخصوصا در فضای مجازی امکان پذیر است.

شترمرغ از دیگر طیوری است که با توجه به سازگاری و مقاومت آن در برابر آب و هوای گرم، قابلیت پرورش در این شهرستان را دارد و درحال حاضر نیز پرروش می یابد. مهریز یکی از تولید کنندگان خوب شترمرغ در کشور است و می توان در خصوص پرورش این پرنده و تولید جوجه آن کار کرد. در حال حاضر جوجه شترمرغ از استان خراسان رضوی به شهرستان وارد می شود. شترمرغ در گروه پرندگان طبقه بندی شده و گوشت آن جزء گوشت‌های قرمز محسوب می‌شود که نسبت به دیگر گوشت‌های قرمز کم چرب‌تر و سالم‌تر است به طوری که ۹۰ درصد آن قابلیت هضم داشته و بعد از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد. پوست این پرنده از بهترین نوع چرم بوده، مقاومتش3 برابر چرم گاو است، ظرافت خاصی دارد و در تولید کیف و کفش با قیمت بالا به کار می رود. علاوه بر آن، از پر و تخم شترمرغ، ناخن و قرنیه چشم آن برای مصارف صنعتی، دارویی، زینتی و نیز تولید نخ بخیه استفاده می شود. همچنین با استفاده از پوکه تخم این پرنده در زمینه صنایع دستی و خلق آثار هنری، می توان اشتغال زایی کرد.

بلدرچین، کبک و بوقلمون در این شهرستان به صورت محدود و سنتی پرورش می یابند که در این میان گسترش پرورش کبک به دلیل عدم استقبال مردم، پیشنهاد نمی شود.

بلدرچین پرنده ای با جثه کوچک، در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم است. پرورش بلدرچین به دلیل هزینه های جاری پایین، اشباع نبودن بازار فروش، کوتاه بودن دوره پرورش(40 روز) و عدم پرورش انحصاری توسط شرکت های بزرگ دارای مزیت است. محصولات این پرنده شامل گوشت، تخم بلدرچین و کود است. گوشت و تخم این پرنده دارای ارزش غذایی و دارویی و همچنین سرشار از پروتئین است.

در طي چند دهه گذشته توجه به بوقلمون و محصولات آن موجب شده تا پرورش آن به صورت صنعتي در ايران و جهان آغاز و طي چند سال اخير نيز به مرز قابل قبولی برسد تا جائيکه امروزه شاهد افزايش روز افزون مصرف گوشت و ساير فرآورده هاي آن در سراسر جهان هستيم. از آنجا که گوشت بوقلمون دارای خواص غذائي ويژه ای بوده و محدوديت مصرف خاصي نيز ندارد؛ مي تواند به عنوان جايگزين مناسبی براي گوشت قرمز علی الخصوص در بيمارانی که مصرف گوشت قرمز برای آنها با محدوديت هایی همراه است، مطرح گردد. از ديگر امتيازات گوشت بوقلمون وجود هر دو نوع گوشت سفيد و قرمز در يک لاشه است. گوشت سفيد 65 درصد و گوشت قرمز 35 درصد وزن يک لاشه 8 کيلوئي را تشکيل مي دهد. تولید بوقلمون گوشتی به دلیل به صرفه بودن تولید، در دسترس بودن نهاده‌های مصرفی بوقلمون، نیاز بازار داخلی و نیز امکان انجام صادرات به کشورهای منطقه حائز اهمیت است. بوقلمون تقریبا به آب وهواهای مختلف ایران سازگار است ولی دمای مناسب برای هر مرحله از پرورش متفاوت می‌باشد. در شروع دوره باید هوای محیط گرم باشد و به تدریج رو به خنک شدن ببرد.

زراعت

بخش زراعت در روند رشد و توسعه اقتصادی کشورهای مختلف نقش‎های متعددی بر عهده دارد که از جمله مهم‎ترین آن‎ها می‎توان تامین مواد خام و اولیه مورد نیاز صنایع بالادستی، تامین نهاده‎هایی مانند نیروی کار، مصرف تولیدات سایر بخش‏های صنعتی از قبیل کودها و سموم شیمیایی و ماشین‌آلات کشاورزی، ارزآوری برای کشور و تامین مالی سایر بخش‎های زیربنایی را نام برد. به صورت کلی، در شهرستان مهریز، توجهی که به زراعت شده است بسیار کمتر از باغداری است. البته محصولاتی نیز در این حوزه تولید می شوند که قابلیت گسترش کشت آن ها وجود دارد. گندم عمده محصول زراعی شهرستان است که بخشی از آن توسط کارخانه تولید آرد در شهرستان خریداری می شود و بخشی دیگر توسط دولت خریداری می‌شود. در میان محصولات کشاورزی، کاشت گندم نسبت به بقیه کم دردسرتر است.گندم در بازه زمانی حدودا هشت ماهه به ثمر نشسته و به مرحله سود دهی می رسد و در دو نوع بهاره و پاییزه کشت می شود که محصول دهی پاییزه آن بیشتر است. علاوه بر خود گندم، کاه آن نیز مشتری خاص خودش را دارد. بعد از برداشت محصول، زمین آن هم چراگاه گوسفندان می باشد. همچنین مورد حمایت های دولت واقع شده و کود شیمیایی و بذر نیز به شکل یارانه ای در اختیار کشاورزان قرار می گیرد؛ بنابراین توسعه این کشت توجیه اقتصادی دارد.

زعفران نیز از محصولات دیگری است که در این شهرستان تولید می شود و با توجه به سازگاری بالای این گیاه با شرایط آب و هوایی شهرستان، گسترش کشت آن مزیت دارد. مقاومت زعفران در برابر سرما زیاد است و به آب کمی نیاز دارد. زعفران به علت داشتن رنگ زیبا، عطر و طعم بسیار مطبوع، در صنایع غذایی کاربرد دارد. دمنوش زعفران آرام بخش بوده و استرس و نگرانی را برطرف می کند. کسب و کار کشت زعفران به علت خاصیت ضد سرطانی این گیاه اهمیت دو چندان پیدا می کند. ایران اولین کشور تولیدکننده زعفران است که قریب به 90 درصد از زعفران جهان را تأمین می کند. مصرف زعفران در ایران بالا است و نه تنها می تواند نیاز منطقه زیرکشت را تامین کند بلکه درسراسر ایران نیز مشتری دارد.

کشت کلزا باعث از بین رفتن چرخه زندگی آفات، بیماری ها و علف های هرز گردیده و با کاهش جمعیت آنها موجب صرفه جویی در مصرف سموم و کاهش آلودگی های زیست محیطی می گردد. با توجه به آنکه زمان کشت کلزا در فصل پاییز است، نیاز گیاه به آب کم می‌باشد و با استفاده از نزولات جوی می توان به کشت آن اقدام نمود. کلزا با تولید مقادیر قابل توجهی علوفه می تواند در تغذیه دام های منطقه نقش موثری داشته باشد. همچنین برگردان بقای کلزا به خاک باعث افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود ساختمان خاک خواهد شد. کشت کلزا به عنوان یک دانه روغنی بسیار مهم در تولید محصولات حوزه صنایع غذایی و یا تولید انواع نهاده‌های خوراکی دام و طیور در بسیاری از کشورهای دنیا متداول است. روغن کلزا ازجمله مشتقات این گیاه است که امروزه به دلیل سالم بودن و با داشتن کمترین کلسترول و اسیدهای چرب اشباع ‌شده مورد استقبال و استفاده ملل‌های مختلف قرارگرفته است. تحقیقات دانشمندان نشان می ­دهد که دانه کلزا 40-30 درصد روغن و کنجاله‌اش50-40 درصد پروتئین دارد.

کلزا از دیگر محصولاتی است که به میزان کم در شهرستان مهریز کشت می شود و با توجه به مزایای حاصل از کشت آن می توان نسبت به افزایش تولید این محصول اقدام کرد. کشت کلزا باعث از بین رفتن چرخه زندگی آفات، بیماری ها و علف های هرز گردیده و با کاهش جمعیت آنها موجب صرفه جویی در مصرف سموم و کاهش آلودگی های زیست محیطی می گردد. با توجه به آنکه زمان کشت کلزا در فصل پاییز است، نیاز گیاه به آب کم می‌باشد و با استفاده از نزولات جوی می توان به کشت آن اقدام نمود. کلزا با تولید مقادیر قابل توجهی علوفه می تواند در تغذیه دام های منطقه نقش موثری داشته باشد. همچنین برگردان بقای کلزا به خاک باعث افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود ساختمان خاک خواهد شد. کشت کلزا به عنوان یک دانه روغنی بسیار مهم در تولید محصولات حوزه صنایع غذایی و یا تولید انواع نهاده‌های خوراکی دام و طیور در بسیاری از کشورهای دنیا متداول است. روغن کلزا ازجمله مشتقات این گیاه است که امروزه به دلیل سالم بودن و با داشتن کمترین کلسترول و اسیدهای چرب اشباع ‌شده مورد استقبال و استفاده ملل‌های مختلف قرارگرفته و پیشینه کشت و پرورش این محصول در ایران به اوایل دهه هفتاد برمی‌گردد.

اقلیم ایران یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش گیاهان دارویی است. تقاضای مصرف گیاهان دارویی به علت روی گردانی از داروهای شیمیایی و یا حتی استفاده برخی از این محصولات در تولیدات کارخانه‌های بزرگ دارویی همواره رو به افزایش است. گیاهان دارویی گونه‌ها و مصارف مختلفی دارند. از این گیاهان نه تنها برای درمان بیماری‌ها بلکه در صنایع کنسروسازی، نوشابه سازی، ‌عطر سازی و غذایی نیز استفاده می‌شود. شهرستان مهریز نیز در زمینه کشت گیاهان دارویی مستعد است و انواعی از گیاهان دارویی مانند مرزنجوش و زیره سبز در این شهرستان کشت شده است. سرمایه گذاری در زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی از جمله پیشنهادات شغلی این حوزه است که صرفه اقتصادی دارد. زیره سبز با کمترین نیاز آبی یکی از مهمترین انواع گیاه دارویی کشور است که به سبب اهمیت، خواص دارویی و درمانی و نقش آن در ارزآوری به عنوان طلای سبز شناخته شده است. با کشت این گیاه در مناطقی که با محدودیت آب مواجه هستند، می‌توان به منظور افزایش بهره وری آب و توسعه پایدار بخش کشاورزی گام مؤثری برداشت. زیره گیاهی است که در برابر آفات مقاوم بوده و نیاز اندک به آب، دوره رشد کوتاه، خواص دارویی و درمانی و ایجاد تعادل زمانی فعالیت کشاورزان و ماشین‌آلات کشاورزی از مهمترین عوامل رغبت کشاورزان به کشت این محصول است.

یکی از گیاهان دیگری که در شهرستان مهریز کشت شده و کشت آن نیز موفقیت آمیز بوده است، کینوآ است. این گیاه با شرایط شهرستان سازگاری خوبی دارد و می توان نسبت به توسعه تولید آن اقدام کرد. کینوآ این گیاه از طرف سازمان خوار و بار جهانی به عنوان یک استراتژی برای امنیت غذایی دنیا معرفی شده است. درواقع گیاه کینوا یک گیاه شبه غله است که می تواند راه حل مناسبی برای مشکل کمبود غله باشد. تغییر آب و هوای ایران به سمت گرم و خشک و شورشدن تدریجی خاک های کشور از سویی و تحمل گیاه کینوا در مقابل شوری، خشکی و یخ زدگی از سوی دیگر، بیانگر آن است که می توان از کینوا به عنوان گیاهی مناسب برای رسیدن به کشاورزی پایدار، تغذیه مناسب و تولید صنعتی استفاده کرد. دانه های آن سرشار از پروتئین و یک جایگزین عالی برای برنج محسوب می شود. این غله ی کامل باعث ایجاد سیری طولانی مدت می شود. این گیاه به رشد در شرایط سخت مشهور است به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای بیابان زدایی محسوب می شود.

خدمات

مشاغل خدماتی از گذشته یکی از راه های مهم کسب درآمد در بین مردم کشور ما بوده است. تنوع در حوزه مشاغل خدماتی بسیار زیاد است و حرفه های زیادی را در برمی گیرد که میزان سودآوری حرفه ها ممکن است تفاوت چشمگیری با یکدیگر داشته باشد. برای مثال یکی از مشاغل خدماتی که درامد بسیار زیادی دارد و سود حاصل از انجام آن با بسیاری از مشاغل خدماتی دیگر قابل قیاس نیست، فعالیت در حوزه گردشگری است. خوشبختانه در شهرستان مهریز ظرفیت های خوبی دراین زمینه وجود دارد. شهرستان مهریز به عنوان یکی از شهرستان های تاریخی و باستانی و از جمله شهرستان های بسیار قدیمی استان یزد، هر ساله میزبان جمعیت بسیار زیادی از گردشگران داخل وخارجی است. درضمن موقعیت جغرافیایی شهرستان مهریز به صورتی است که در مسیر جاده اصلی که به شهرهای جنوبی متصل می شود، قرار دارد.

تفرجگاه کوه ریگ (تنها تپه شنی طبیعی استان یزد با دارا بودن آثار متعدد تاریخی و مناظر بکر طبیعی)، سرو کهنسال شهرستان مهریز (که به دومین موجود زنده یزد، بعد از سرو ابرکوه معروف است)، برج آسیاب ریگ سریزد، رباط نو سریزد، کاروانسرای علی آباد، باغ پهلوان پور و چشمه ی غربال بیز مهریز از مناطق دیدنی این شهرستان هستند. مناطق نام برده شده، گردشگران زیادی را از داخل و خارج از کشور به خود جذب کرده اند. بنابراین به مکان هایی همچون رستوران های بومی و اقامتگاه های بومگردی و تفریحی در این شهرستان نیاز است. البته در حال حاضر در زمینه اقامتگاه های بومگردی، هتل و امکانات مربوط به گردشگری فعالیت هایی صورت گرفته است که بازهم جای کار دارد.

اقامتگاه های بوم گردی فرصت مناسبی است تا مسافران ضمن گردشگری در هر منطقه و بازدید از جاذبه های توریستی، حس ایرانی زیستن به سبک سنتی را تجربه کنند. همچنین طبخ غذاهای محلی در برخی اقامتگاه ها، مصداق دیگری از مهمان نوازی ایرانی است.

رستوران‌های بومی، مکان‌هایی با فضای سنتی و متناسب با آداب ‌و ‌رسوم هر منطقه است که در آنها بیشتر به‌جای استفاده از میز و صندلی‌های مدرن از تخت یا سایر وسایل سنتی استفاده و علاوه بر سرو غذاهای محلی، ترشیجات خانگی، نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه نیز داده می‌شود. رستوران‌ها جزء مهم‌ترین نمادهای فرهنگی برای هر کشوری در جهان محسوب می‌شوند و می تواند در خانه های قدیمی موجود در هر منطقه اجرا شود. بسیاری از گردشگران و توریست های غذایی برای امتحان کردن غذاهای مختلف به سفر می روند و این مسئله برای مناطق مختلف ایران قابل استفاده و بهره برداری است؛ بنابراین ایجاد رستوران بومی نیز از کسب و کار های زود بازده است؛ زیرا هم تمایل مردم به سمت سرو غذا های محلی بیشتر شده و هم معاملات این کسب و کار به صورت نقدی انجام می‌شود.

ساخت و طراحی اقامتگاه‌های تفریحی توریستی به عنوان راهبردی جهت جذب گردشگر، یکی از اصلی‌ترین عناصر در توسعه صنعت گردشگری محسوب می‌گردد. طراحان و معماران، بایستی با ارائه ایده‌های جدید و جذاب، اقامتگاه‌هایی را طراحی نمایند که توانایی جذب توریست را داشته باشند.

در این منطقه شهربازی‌ها، کوچک و سرپوشیده هستند و شهربازی بزرگی وجود ندارد. باتوجه به استقبال زیادی که امروزه از شهربازی ها می شود، سرمایه گذاری در این زمینه سوددهی بسیارخوبی دارد.

خیاطی از مشاغل خدماتی است که دراین شهرستان انجام می شود و فعالیت بیشتر در این زمینه مزیت ندارد.

صنایع دستی

کشور ما در تولید صنایع دستی جایگاه خوبی در بین کشورهای جهان دارد و همه ساله صادارتی نیز دراین حوزه انجام می شود. یکی از صنایع دستی که نقش مهمتری نسبت به سایر صنایع در صادرات دارد، قالی است. بیشترین تولید صنایع دستی شهرستان مهریز نیز قالی می‌باشد. قالی بافی در این شهرستان به صورت خانگی انجام می شود ولی کارگاه تجمیعی در این خصوص وجود ندارد. در نتیجه با توجه به ظرفیت موجود در شهرستان و نیروهای باتجربه در زمینه قالی بافی می توان تولیدات قالی را گسترده تر و برای راه اندازی کارگاه متمرکز قالی بافی اقدام کرد. قالیبافی از هنرهایی است که از قدیم نزد جهانیان جایگاه ویژه ای داشته و ایران را به این هنرش می‌شناسند. آمارها نشان می دهد فرش ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار است و قابل رقابت با کشورهای دیگر می‌باشد. قالیبافی از مشاغل خانگی پردرآمدی است که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد. بسیاری از زنان خانه دار این هنر را یک فرصت شغلی مناسب می دانند چون در کنار کارهای روزمره می توانند به این کار بپردازند و درآمد خوبی کسب کنند. از آن جایی که قالی انواع مختلفی دارد می توان با آموختن دانش آن، محصولات متنوع و متناسب با ذوق و سلیقه افراد تولید و به بازار عرضه کرد. همچنین با تولید فرش با کیفیت می توان به صادرات در این زمینه فکر کرد. این کسب و کار را می توان در فضای کوچک و با سرمایه اولیه کم راه انداخت و با فروش محصول و افزایش مشتری، این کار را گسترش داد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد.

گیوه بافی نیز از دیگر صنایع دستی شهرستان مهریز است که در گذشته تولید می شد و اخیرا نیز فعالیت آن آغاز شده است. گیوه، يك پاپوش قديمي ولي در عين حال راحت و سبک است و با توجه به اين كه با نخ پنبه‌اي توليد مي‌شود كاملاً سازگار با شرايط آب و هوايي مناطق كويري است. يعني كفشي با ويژگي‌هاي خنک، ضد تعریق، قابل شست و شو است. بنابراین بازار فروش خوبی در استان یزد دارد و سرمایه گذاری در این زمینه درآمد و اشتغالزایی خوبی به همراه خواهد داشت.

شمع سازی از دیگر صنایع دستی قابل تولید در شهرستان مهریز است که به صورت خانگی نیز قابلیت انجام دارد. كاربرد شمع از قدیم‌الایام بسیار مرسوم بوده و هنوز مردم در مراسم‌های مختلف، مانند شادي و سوگواري از آن استفاده مي‌كنند و این موضوع در ميان ملل مختلف با فرهنگ و آداب ‌و رسوم و مذاهب گوناگون مشترك است. مزیتی که در مورد شمع‌ها وجود دارد، این است که می‌توان به‌طور پایان‌ناپذیری در آن‌ها تنوع ایجاد کرد و تقریباً هر فردی را با هر سلیقه‌ای به خود جذب می‌کند. به‌علاوه این کسب‌وکار می‌تواند یک پیشنهاد عالی برای زنان خانه‌دار باشد كه يك شغل منعطف و پاره‌ وقت داشته باشند.

صنعت

مشاغل صنعتی از عوامل مهم توسعه اقتصادی هر کشوری است. متاسفانه با اینکه ظرفیت های بسیار خوبی در کشور ما برای ایجاد مشاغل صنعتی وجود دارد، نقش این حوزه شغلی آن چنان که باید پررنگ نیست در صورتی که با اندکی ریسک پذیری می توان واحدهای سودآوری را در هرشهرستان احداث کرد.

بزرگترین معدن سرب، روی و باریت خاورمیانه در شهرستان مهریز قرار دارد ولی واحدی جهت فراوری آن ها موجود نیست. در صورتی که می توان با فرآوری این مواد معدنی سودآوری چند برابر نسبت به خام فروشی آن داشت. البته سرمایه لازم برای احداث چنین واحدهایی زیاد است و توانایی مالی بالایی می خواهد.

تولید سیمان نیز در شهرستان مهریز به علت ساخت و ساز زیاد و وجود معدن سنگ سیمان، مزیت دارد. البته شهرستان مهریز کارخانه سیمان دارد، اما بازهم برای راه اندازی این کسب و کار ظرفیت وجود دارد.

از آن جایی که این شهرستان در مجاورت چند استان قرار دارد می توان با ایجاد واحدی در خصوص تولید پوشاک و ارسال به این مناطق(علاوه بر فروش در داخل شهرستان)، درآمدزایی کرد.

صنایع فعال این شهرستان عبارتند از: واحدهای تولید کاشی، شرکت های مشغول در زمینه فولاد، واحدهای تولید دستمال کاغذی، کارخانه سیمان، تولید شیرخشک، شرکت محصولات لبنی کالمند، سنگ بری ها، کارخانه های فرآوری سنگ و واحد تولید کیک و کلوچه. علاوه بر معدن سرب، روی و باریت، معادن سنگ، خاک کاشی، خاک طلا و سیلیس در شهرستان وجود دارند که از معدن خاک طلا هنوز استخراجی صورت نگرفته است و احتمال دارد تا آخر امسال بهره برداری شود.

شیلات

شیلات از حوزه های شغلی سوددهی است که ظرفیت بسیارخوبی در کشور ما برای آن وجود دارد که اگر از این ظرفیت های شیلاتی استفاده شود ارزآوری بسیار خوبی برای کشور ایجاد خواهد شد. متاسفانه در شهرستان مهریز، علی رغم پتانسیلی که برای پرورش ماهی سردابی و گرمابی وجود دارد، به دلیل عدم تمایل مردم، فعالیت زیادی در این زمینه انجام نمی شود. البته با انجام تبلیغات صحیح در خصوص انجام این حرفه می توان شاهد گسترش فعالیت در حوزه شیلات بود. لازم به ذکر است طبق بررسی های انجام شده، پرورش ماهی سردابی از مزیت بالاتری برای پرورش برخوردار است.

ماهیان سردآبی در محدوده دمایی 18-12 درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارند. ماهی قزل آلا یکی از معروف ترین گونه های ماهیان سردآبی است. قزل آلا یکی از منابع خوب آهن است، آهن در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکروبها نقش مهمی به عهده دارد. علاوه بر آن، آهن موجود در قزل آلا، جذب آهن منابع گیاهی را هم افزایش می دهد؛ بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد. نتایج مطالعات نشان می دهند امگا ۳ ماهی قزل آلا می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بیماران صرع تنظیم کرده و از تعداد تشنج های آن به طور قابل توجهی بکاهد؛ بنابراین این نوع ماهی طرفداران زیادی در بین مردم دارد؛ لذا راه اندازی پرورش آن، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار، سوددهی خوبی را خواهد داشت.

بزرگ‌ترین خانواده ماهيان آب شيرين، کپورماهیان هستند، که دارای 200 جنس می‌باشند. این ماهی در مقایسه با سایر گونه‌های پرورشی در آب‌های گرم و معتدل، ارزشمندترین ماهی ازلحاظ اقتصادی است و نیز ارزش‌های تغذیه‌ای فراوانی دارد. ازاین‌رو آموزش توسعه پرورش این ماهی می‌تواند در راستای تأمین غذای جمعیت کشور و نیز افزایش سطح معیشتی مردم مؤثر باشد.

یکی از شیوه هایی که باعث می شود پرورش ماهی از بازدهی بهتری برخوردار باشد، پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره است. استخرهای دومنظوره، به این صورت هستند که در استخر، ماهی پرورش می یابد و بعد از برداشت ماهی، آب استخر به سوی زمین های کشاورزی روانه می شود. با این کار هم در مصرف آب صرفه جویی می شود و هم فضولات ماهی ها به عنوان کود برای محصولات کشاورزی استفاده می شوند. بنابراین علاوه بر اینکه قابلیت ایجاد مزرعه های پرورش ماهی در این شهرستان وجود دارد، با بهره بردن از استخرهای دومنظوره کشاورزی می توان رونق خوبی در این حرفه ایجاد کرد.

مشاغلمزیت
احداث باغ پسته1
احداث باغ انار2
احداث باغ انجیر3
پرورش گوسفند افشاری و افغانی4
پرورش بز5
پرورش بز سانن6
احداث باغ بادام7
پرورش گاو بومی8
پرورش گاو هلشتاین9
پرورش گوسفند رومانف10
زنبورداری11
پرورش شتر12
فرآوری و بسته بندی پسته13
احداث باغ زردآلو14
احداث باغ آلوچه15
فراوری انار16
فرآوری انجیر17
فرآوری بادام18
تولید لبنیات19
فرآوری گندم20
فرآوری آلوچه و زردآلو21
فراوری پوست پسته و بادام22
پرورش شترمرغ23
تولید کود پسته24
یسته بندی تخم مرغ25
کشت زعفران26
احداث گلخانه تولید گوجه و خیار27
تولید خیارشور28
احداث گلخانه گل رز29
کاشت گوجه و خیار30
احداث گلخانه تولید فلفل، بادمجان، کلم و سبزیجات31
کاشت آلوئه ورا32
کاشت گل محمدی33
کشت گندم34
پرورش مرغ گوشتی35
پرورش مرغ تخم گذار36
پرورش بوقلمون37
پرورش بلدرچین38
احداث باغ هلو و شفت آلو39
کشت گیاهان دارویی40
تولید سوسیس و کالباس41
فرآوری پوست دام42
بسته بندی گوشت43
بسته بندی عسل44
تولید فرآورده های حاصل از شترمرغ45
کشت کینوآ46
فرآوری هلو و شفتالو47
احداث اقامتگاه بومگردی48
پرورش قارچ49
کشت کلزا50
قالی بافی51
احداث اقامتگاه تفریحی52
احداث رستوران های بومی53
فرآوری مواد معدنی54
پرورش ماهی قزل آلا55