سیریک

آشنایی با شهرستان

سیریک یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است که در کرانه دریای عمان قرار گرفته‌است. این شهرستان از شمال به شهرستان میناب و از جنوب به شهرستان جاسک و از شرق به شهرستان بشاگرد و از غرب به دریای عمان محدود می‌شود. مساحت شهرستان سیریک ۳۳۵۱ کیلومترمربع و مرکز آن شهر سیریک است. این شهرستان در سال ۱۳۸۶ از شهرستان میناب تفکیک شده و به عنوان شهرستانی جدید به تقسیمات کشوری اضافه شده‌است. تا پیش از آن، این شهرستان با نام بخش بیابان یکی از بخش‌های تابعه شهرستان میناب بود. جمعیت شهرستان سیریک طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، برابر با 45 هزار و 723 نفر بوده‌است. فاصله‌ی سیریک تا میناب ۸۲ کیلومتر و تا بندرعباس ۲۰۳ کیلومتر است.

این شهرستان با دارا بودن جنگل‌های حرا، مزارع کشاورزی و باغ‌های سرسبز و نیز طبیعت بیابانی در کنار دریای عمان، یکی از مناطق گردشگرپذیر در استان هرمزگان است. سيريك گرم و مرطوب بوده و كمترين درجه هوا در زمستان به 5 درجه مي رسد و در تابستان به علت وزش بادهاي صد و بيست روزه سيستان يا بادهاي موسمي كه از سمت اقيانوس هند مي وزند، اكثر روزها هوا نسبتا معتدل مي شود ولي بعضي از مواقع به بالاترين درجه حرارت يعني بیش از 45 درجه مي رسد. در این منطقه رطوبت هوا به 90% نیز می‌رسد.

فرهنگ مردم سیریک، ترکیبی از فرهنگ بندری و بلوچی است و اکثر مردم مسلمان و پیرو مذهب تسنن هستند. شکل زیر موقعیت شهرستان سیریک را نشان می دهد.

تحلیل شهرستان

مزيت‌سنجي و اولويت‌بندي كسب‌وكارهاي موجود در هر شهرستان بر مبناي يک روش تحقيق انجام مي‌شود. در اين روش تحقيق، يک شناسنامه براي هر شهرستان و يک شناسنامه براي هر كسب‌وكار تدوين مي‌شود. اين شناسنامه‌ها به عنوان ورودي به نرم‌افزار داده‌ شده و خروجي نرم‌افزار هم‌پوشاني اين دو شناسنامه و تعيين مشاغل مزيت‌دار شهرستان است. اين اولويت‌بندي‌ها توسط كارشناسان و افراد خبره هر شهرستان بازبيني و اصلاح می‌شوند. يكي از منابع تحليل همين ليست مزيت‌سنجي اصلاح ‌شده ‌است. يكي ديگر از منابع تحليل، مصاحبه با كارشناسان و متخصصين حوزه اشتغال هر شهرستان است. در هر شهرستان با حداقل 3 نفر از اين افراد مصاحبه انجام مي‌شود. اين مصاحبه‌ها پياده‌سازي و ارزيابي مي‌گردد. در صورت وجود تناقض و ابهام بين اين 3 مصاحبه و ليست مزيت‌سنجي، مصاحبه‌هاي تكميلي و حتي مصاحبه بيشتر هم صورت مي‌گيرد تا تيم تحليل به نتيجه نهايي مطلوب دست ‌يابد؛ بنابراين خروجي هر شهرستان از تجميع مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي حاصل مي‌شود. در ادامه تحليل شهرستان سپیدان ارائه ‌شده ‌است.

تعیین کسب‌وکارهای مزیت‌دار شهرستان

همان‌طوري‌كه در قسمت قبل اشاره ‌شد مبناي تحليل، مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي است. از بررسي اين دو منبع رسته‌هاي رايج و اولويت‌دار شهرستان تعيين شده ‌است. مبناي اين اولويت‌بندي، فراواني و ميزان اشاره افراد كارشناس به كسب‌وكارهاي رايج در هر شهرستان و اولويتي كه اين مشاغل در ليست مزيت‌سنجي دارند، است. در هر رسته كسب‌وكارهاي رايج به ترتيب اولويت مشخص شده ‌است. در تحليل به مشاغل موجود، مشاغل قابل توسعه و مشاغلي كه هنوز در شهرستان راه‌اندازي نشده و پتانسيل ايجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد، اشاره شده ‌است. مزيت‌هاي شغلي به ترتيب اولويت در ادامه آورده شده ‌است.

شیلات

وجود ۴۸۰ کیلومتر سواحل گسترده بکر شنی و گلی، آب و هوای گرم و مرطوب و زمستانهای سرد و ملایم و شرایط جلگه ای و وجود خورها همگی نقاط قوت در تولید میگو بشمار می رود. شهرستان سیریک با دارا بودن تمامی شرایط موجود یکی از مناطق مستعد در امر پرورش میگو در کشور به حساب می آید.

آبزی پروری به خصوص صنعت پرورش میگو یک صنعت نوپا و رو به رشد در دنیا محسوب می شود، حال اینکه سیریک دارای پتانسیل های خوب در صنعت پرورش میگو است. شهرستان سیریک با دارا بودن پتانسیل های پرورش می تواند یکی از قطب های پرورش میگو و جذب سرمایه گذاران و علاقه مندان پرورش میگو در کشور و حتی کشورهای منطقه باشد.

دسترسی به آبهای آزاد یکی از مزیت های صادراتی در حوزه پرورش میگو است که شهرستان سیریک می تواند مورد توجه جدی سرمایه گذاران خارجی باشد تا از این رهگذر شاهد افزایش صادرات میگوی پرورشی به کشورهای اروپایی باشیم.

نخستین پرورش دهندگان میگو در سیریک از سال ۹۴ شروع به فعالیت کرده اند که هر چند فعالیت در صنعت پرورش میگو در سیریک تازه آغاز شده است، اما با وجود این قابلیت های فراوانی برای ایجاد پروژه های پرورش میگو در این شهرستان وجود دارد .سواحل شهرستان سیریک به دلیل تعدد خورها فضای مناسبی به لحاظ غنی بودن مواد غذایی برای پروش میگو فراهم کرده است. همین موضوع زمینه فعالیت واحدهای پرورش میگو در این شهرستان را نسبت به دیگر شهرستانهای استان نیز دو چندان کرده است. در شهرستان سیریک با وجود ذخایر طبیعی و عظیم گونه های مختلف میگو از قبیل: میگوی ببری سیاه، ببری سبز، سر تیز و سفید هندی به عنوان یکی از زیستگاه های میگو در هرمزگان شناخته می شود و پرورش میگو باتوجه به محاسن برشمرده شده از جمله مزایای شغلی شهرستان سیریک محسوب می شود.

با توجه به هزینه های تولید و نرخ فروش ماهی در شرایط کنونی ، پرورش ماهیان گرمابی کسب و کاری سودآوری است که بخش اعظم صادرات آبزیان ایران را تشکیل می دهد . شهرستان سیریک با برخورداری از ظرفیت‌های صید و صیادی، آبزی پروری، عمل آوری صنایع شیلاتی نقش بسزایی در تولیدات شیلات هرمزگان و کشور دارد و در زمینه پرورش ماهیان گرمابی نیز می توان در این شهرستان سرمایه گذاری نمود.

خانواده کپور ماهیان شامل، کپور نقره ایی، آمور، کپور سرگنده گونه های قابل پرورش در شهرستان هستند. موقعيت و شرايط مناسب و مساعد پرورش ماهيان گرمابي در سيريك فراهم است و رونق اين طرح ها علاوه بر ايجاد اشتغال پايدار با توجه به صادرات اين محصول ارزآور خوبي براي كشور به دنبال دارد. ماهي‌هاي استحصال شده به كشورهاي عراق، افغانستان و پاكستان صادر و به استانهاي خوزستان و سيستان و بلوچستان فرستاده مي‌شود.

پرورش ماهیان زینتی آب شور سازگار با آب و هوا و شرایط اقلیمی شهرستان سیریک نیز می تواند از جمله کسب و کارهایی باشد که مزیت فراوان دارد و قابلیت سرمایه گذاری برای آن وجود دارد. شاید سال‌ها قبل نگهداری ماهیان زینتی، موضوع چندان شایعی نبود و تنها عده‌ی معدودی در خانه‌های خود، آكواريوم و ماهی زینتی نگهداری می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر، با توجه به رواج آپارتمان‌نشینی و دور افتادن انسان از طبیعت، شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده است که بازار ماهیان زینتی رونق گرفته و زمینه‌ساز ایجاد مشاغل مختلف شده است. به‌طوری‌که امروزه شاهد آن هستیم در بسیاری از شهرها، چندین مغازه به خرید و فروش این آبزیان مشغول هستند. پرورش ماهیان زینتی نیاز به آب کمی دارد و می‌توان از آب‌های شهری برای تولید آنها استفاده کرد. از آنجا که شهرستن سیریک موقعیت جغرافیایی خوبی در همسایگی با کشورهای عربی دارد، می توان از این ظرفیت در جهت صادرات نیز بهره برد.

به پیشنهاد کارشناسان، پرورش ماهی در قفس مخصوصا در مناطقی که حالت خور دارد نیز می تواند در شهرستان سیریک دارای مزیت باشد.

باغداری

در یک نگاه کلی می توان گفت نقش کشاورزی و به خصوص باغداری در کاهش فقر بسیار چشمگیر بوده و در برقراری الگوی صحیح توسعه شهری مؤثر است و در صورت بی توجهی به این بخش، توسعه شهرنشینی، الگوی متمرکز و ناسالمی به خود می‌گیرد که پیدایش شهرهای بزرگ با هزینه زندگی بسیار بالا مثال بارز آن است.

شهرستان سیریک ظرفیت های بالایی برای ورود در بحث باغداری دارد که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با آن پرداخته می شود.

گونه های مختلف آلوئه ورا گیاهانی مقاوم به گرما، خشکی، بیماری‌ها، آفات و حتی شوری هستند. علت مقاومت زیاد آن ها ساختار مرفولوژیکی این گیاه است و بذر آن ها نیز در شرایط اقلیمی مناسب و در دمای 21درجه سانتی گراد سبز می شوند. البته این گیاهان به سرما بسیار حساس هستند به طوریکه در دمای زیر 10درجه سانتی گراد رشد آن ها متوقف می شود. آلوئه ورا به رطوبت بالا، آب ایستایی و آبیاری زیاد حساس است. از این رو آبیاری گیاهان باید زمانی انجام شود که خاک آن ها کاملا خشک باشد. چنانچه این گیاه در مناطق گرم و خشک کاشته شود باید تحت آبیاری به موقع قرار بگیرد. آلوئه ورا را در هر نوع خاکی می توان کاشت ولی خاک های سبک که از زهکشی مناسبی برخوردار باشند برای کاشت این گیاه توصیه می شود. بازار و جایگاه آلوئه ورا در کشور جدید می‌باشد و آن چنان که باید جایگاه خود را پیدا نکرده اما این گیاه از اندک گیاهان دارویی است که علاوه بر مصرف دارویی در حوزه های آرایشی (مایع، ژل، کرم، لوسیون) و تغذیه ای (عصاره و نوشیدنی) نیز کاربرد دارد. روستاهای جیفری ، گز ، پالور ، کرپان و شهر بندر کوهستک مهمترین مناطق کاشت گیاه آلوئه ورا در شهرستان سیریک است. برداشت برگ آلوئه ورا در ۳ چین در فصلهای زمستان ، بهار و تابستان صورت می گیرد. عمده بازار محصولات آلوئه ورا در بازار های جهانی پیدا می شود که سود را چند برابر خواهد کرد و با توجه به جایگاه خوبی که شهرستان سیریک در کاشت این محصول دارد، می توان به توسعه آن پرداخت. بدیهی است که با افزایش تولیدات زمینه خوبی برای فرآوری آلوئه ورا فراهم می شود.

شهرستان سیریک در زمینه احداث گلخانه نیز پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری دارد. از این رو با تولید محصولات گلخانه ای در خارج از فصل علاوه بر مدیریت منابع آبی بااجرای روش های نوین آبیاری، می توان سود خوبی کسب کرد و صادراتی نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس داشت. در حال حاضر تولید سبزیجات و صیفی جاتی نظیر بادمجان، گوجه فرنگی، خیار و فلفل دلمه ای در باغت شهرستان به صورت روباز انجام می شود ولی به دلیل مصرف بالای این محصولات در داخل و خارج از کشور می توان روی کشت گلخانه ای آن ها نیز کار کرد.

در بخش باغبانی یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری بلندمدت از نظر اشتغال زائی و درآمد در بخش "نخل" کاری است. درخت خرما در شرایط آب و هوایی گرم و تمام آفتابی به خوبی رشد کرده و به دلیل دارا بودن خواص دارویی و تغذیه ای، از جایگاه ویژه ای بین مردم ایران برخوردار است. خرما در تقویت حافظه و کاهش فشار خون بسیار موثر است.

از مزیت های تولید خرما این است که شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت آن در سراسر دنیا وجود ندارد. بنابراین می توان با گسترش این کسب وکار در مناطق مستعد ایران، خرمای با کیفیتی تولید و حتی به صادرات این محصول غیر نفتی فکر کرد و به سود خوبی رسید. درحال حاضر نخلستان های زیادی در شهرستان سیریک وجود دارند که انواع خرماهای آلمهتری، زرک، مرداسنگ، خنیزی، خوارو، نیکدینی، برحی، هلیلی، شکری ، کلک سرخ ، هلاو و شیشه ای را تولید می کنند. روستاهای پالور ، گچینه، روتان، شهید مردان، کنارجو، دودر، مهمانی، سرزه، گونمردی، پاراف و گرائیگ از مهم ترین مناطق نخیلات سیریک است. امکان کنترل تک‌ تک درختان و میزان باردهی بالای هر درخت، امکان انبار کردن خرما در سردخانه، منحصر بودن تولید خرما در مناطق خاص و نیاز مناطق سردسیر به این محصول، امکان بسته‌بندی جهت صادرات، بازار داخلی مناسب، امکان فرآوری آن به اشکال مختلف و افزایش میزان باردهی در سال‌های آتی، از مزیت‌های اقتصادی احداث نخلستان است. بنابراین با عنایت به این محاسن می توان نسبت به احداث نخلستان در شهرستان سیریک اقدام نمود.

انبه از میوه های مناطق گرمسیری و خاستگاه آن در آسیا از دو کشور فیلیپین و هندوستان است. میزان بارندگي برای کاشت انبه اهمیت زیادی ندارد، بلکه شدت بارندگي و توزیع آن در طول سال از اهمیت خاصي برخوردار است. چرا که انبه مي تواند در مناطقي با بارندگي کمتر از 373 میليمتر مشروط بر اینکه بارندگي در زمان حداکثر نیاز گیاه یعني دوره رشد رخ دهد، باروری مناسب را داشته باشد. انبه در مناطقي که در فصل گلدهي بارندگي، زود به زود اتفاق مي‌افتد و یا رطوبت نسبي بالاتر از 33 درصد است، نمي تواند به خوبي میوه تولید کند؛ زیرا این شرایط موجب شیوع و گسترش آفات و بیماری هایي از قبیل سفیدک پودری و آنتراکنوز مي شود. درختان انبه در سيريك به صورت پيوندي و محلي هستند كه بيشتر در مناطق روستايي كنارجو، شهيد مردان، پالور، گچينه، روتان و بماني اين شهرستان رويش دارد. گل دهي درختان انبه تا نيمه اول اسفندماه ادامه دارد و برداشت اين محصول از تيرماه آغاز مي شود و تا ابتداي مهرماه ادامه مي يابد.

صنایع تبدیلی و تکمیلی

با وجود تنوع تولید محصولات کشاورزی، بررسی‌ها نشان می‌دهد که سالانه مقداری از آن در مراحل کاشت، داشت و برداشت به ضایعات تبدیل می‌شوند. از سوی دیگر برداشت و یا تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در یک بازه زمانی مشخصی رخ می‌دهد؛ اما مصرف آن‌ها در طی سال صورت می‌پذیرد. لذا صنایع تبدیلی می‌تواند زمان استفاده را افزایش دهد و از میزان ضایعات آن بکاهد. همچنین گسترش این صنایع موجب اشتغال‌زایی، ایجاد درآمد و جلوگیری از اتلاف و ضایع شدن محصولات می‌گردد.

استان هرمزگان با داشتن مناطق کویری و نیمه کویری وسیع، آب‌وهوای گرم و مرطوب و گونه‌های خاص گیاهی از دیرباز یکی از نواحی مستعد زیست و پرورش شتر بوده است. این دام به مشخصات زیستی و صفات پرورشی و تولیدی مختص به خود، از انواع مناسب برای نگه‌داری و تولیدات محصولات دامی با بازده اقتصادی مطلوب در شرایط اقلیمی و جغرافیای استان است . طبق گفته کارشناسان هرساله تعدادزیادی از شترهای پرورش یافته در این منطقه به صورت زنده و بدون هیچ فرآوری به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود. این درحالی است که با راه اندازی واحدی درزمینه فرآوری محصولات حاصل از شتر می توان به ارزش افزوده بالایی دست پیدا کرد. این فرآوری ها می تواند در زمینه فرآوری پشم شتر، تهیه روغن کوهان، بسته بندی گوشت شتر و... صورت بگیرد.

در زمینه تولید خوراک آبزیان نیز باتوجه به رونق پرورش میگو و ماهی در شهرستان سیریک می توان سرمایه گذاری نمود.

کشتارگاه‌های صنعتی نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارند؛ به دلیل اینکه ضایعات حاصل از کشتار دام نظیر خون و اجزای گوشتی غیر قابل مصرف، در محل تبدیل ضایعات به پودرگوشت که خوراک دام است، تبدیل می شود و علاوه بر قرار گرفتن مجدد در چرخه اقتصادی، از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری می‌کند. فاضلاب حاصل از کشتار در تصفیه خانه های مجهز تصفیه شده و پساب حاصله به مصرف کشاورزی می رسد. البته در کشتارگاه ها باید فضای مناسب برای کشتار دام سبک و سنگین به صورت همزمان وجود داشته باشد و همچنین باید آب مورد نیاز در زمان کشتار نیز تامین شده و تجهیزات و امکانات لازم برای رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی فراهم شود. راه اندازی این واحد در شهرستان در دوبخش دام و طیور می تواند سودمند باشد. ازطرفی، می توان دام و طیور شهرستان های مجاور را نیز در این شهرستان کشتار نمود. لازم به ذکر است که در صورت احداث یک یا دو واحد کشتارگاه صنعتی، ظرفیت این شهرستان به حد اشباع می رسد و برای احداث واحدهای بیشتر می بایست جوانب بیشتری را در نظر گرفت.

احداث سردخانه از جمله مزیت هایی است که سود خوبی را ایجاد می‌کند؛ زیرا از مهمترین مزایای استفاده از سردخانه میوه،گوشت و سبزی می توان به جلوگیری از فساد محصول اشاره کرد. روند انواع فسادها از قبیل فساد فیزیکی، فساد شیمیایی یا تغییر رنگ محصول، فساد ناشی از وجود میکروارگانیسم ها و غیره با نگهداری در سردخانه ها به شدت کند شده و حفظ کیفیت محصول در زمان طولانی تر را حاصل می گردد. از دیگر مزایای با اهمیت احداث سردخانه میوه، کنترل قیمت بازار است. ذخیره کردن محصول در سردخانه موجب می شود در ماه هایی که مصرف بسیار است و فصل آن محصول خاص نیست، بازار با کمبود مواجه نشده و حباب قیمت ایجاد نگردد. در واقع تعادلی که در عرضه و تقاضا با ساخت سردخانه ایجاد می گردد و موجب خواهد شد از افزایش بی رویه که به ضرر مصرف کننده است و از کاهش بیش از حد که به ضرر تولید کنندگان است جلوگیری به عمل آید؛ بنابراین نقش سردخانه ها به عنوان حد واسط بازار و تولید کنندگان در این بین بسیار پر رنگ و حیاتی است.

در شهرستان سیریک با توجه به تولید سبزیجات، شیلات و خرما می توان صنایع بسته بندی راه اندازی نمود.بدیهی است که با وجود بسته بندی حمل و انتقال این محصولات بسیار ساده تر شده و می توان دامنه صادرات را در صورت تولید انبوه محصولات گسترده نمود.

پودر ماهی محصولی است که با درصدهای مختلف در تولید خوراک دام و طیور و خوراک آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با احداث واحدهایی برای تولید آن، درآمدزایی و اشتغالزایی بسیار خوبی داشت. پودر ماهي خشک به عنوان منبع پروتئين وارد غذاي دام مي شود. حیوانات بیشتر از آنکه نیازمند خود پروتئین ها باشند به آمینو آسیدها نیازمند دارند. پودر ماهي خشک داراي سطح بالايي از اسيدهاي آمينه اصلي می‌باشد و قابليت هضم و ارزش غذايي بالایی را برای دام و طیور و آبزیان به همراه دارد.

دامداری

دامداری به عنوان یکی از حوزه های بخش کشاورزی، در سطح گسترده ای در کشور انجام می شود و در نتیجه ی انجام این حرفه، سود اقتصادی خوبی کسب شده است. از آن جایی که حوزه دامداری با یکی از مهم ترین نیازهای انسان، یعنی نیاز به منابع غذایی و خصوصا منابع پروتئینی مرتبط می‌باشد، توجه به آن امری ضروری است. فعالیت در این حوزه شغلی و افزایش بهره وری در آن، می تواند از راهکارهای کاهش وابستگی به درآمد نفتی عاملی برای توسعه صنایع غذایی، تبدیلی و تکمیلی کشور محسوب شود. دامداری به دلایل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی از قبیل منبع درآمد، باروری خاک و محصولات دامی (شیر ، گوشت و …) برای خانوار ها بسیار مهم است؛ لذا همواره مورد توجه این قشر از جامعه بوده است و به عنوان اصلی ترین سرمایه خانواده ها در این مناطق محسوب می شود. دامداری سهم مهمی در تامین غذای مورد نیاز بشر دارد که می توان به تولید محصولات لبنی، گوشت، پشم و چرم اشاره کرد. علاوه بر این، کود حیوانی نقش اساسی را در صنعت کشاورزی دارد.

از آنجایی که استان هرمزگان دارای اقلیم و آب و هوای گرم و خشک است، به یکی از مناطق مستعد برای زیست شتر شناخته می شود و مردمان این منطقه به خصوص مناطق شرقی استان هرمزگان به پرورش و نگهداری شتر روی آورده اند.

شترداری یکی از شغل های آبا و اجدادی مردم شهرستان سیریک است و شترداری یکی از شغل های مهم مردمان این شهرستان و منطقه به حساب می آید، شغل شترداری و شترپروری در شهرستان سیریک از رونق مناسب و قابل توجهی برخوردار است. نژاد اصلی شتر در هرمزگان جمازه است که ۵۰ درصد جمعیت شتر‌های هرمزگان را تشکیل می‌دهد. شتر جمازه علاوه بر باربری و نفربری به علت داشتن سرعت زیاد به شتر پرنده معروف است و به همین علت برای سوارکاری در کشور‌های حاشیه خلیج فارس طرفداران زیادی دارد. شتر جمازه در کشور‌های عربی برای مسابقات شتر سورای و تور‌های گردشگری در بیابان استفاده می‌شود. همچنین پرورش شتر باهدف تولید گوشت و شیر نیز در این منطقه سودمند است.

پرورش شتر نسبت به سایر دام ها مزیت‌هایی مانند قابلیت سازگاری با شرایط سخت محیطی مناطق خشک و نیمه خشک، تحمل گرما، کم آبی و کیفیت پایین علوفه و مقاومت نسبی در مقابل امراض و عوامل بیماری زا دارد. همچنین شتر در مقایسه با سایر دام های اهلی علوفه را با قابلیت هضم بالا و بازده بیشتری استفاده می نماید و قادر است از انواع خاص گیاهان مرتعی (خشبی و خاردار و تیغ دار) به میزانی استفاده نماید که سایر دام ها قادر به استفاده از آن نیستند. از دیگر فواید پرورش شتر، حداقلِ نیاز به تاسیسات، تجهیزات و امکانات پرورش و نگهداری و در نتیجه کمترین نیاز به سرمایه گذاری سنگین را دارد. گوشت شتر منبع بسیار خوبی برای بسیاری از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن می‌ باشد. این گوشت حاوی پروتئین‌ هایی با ارزش غذایی بالا و تعدادی از ویتامین ‌های مفید و مورد نیاز بدن نظیر ویتامین ‌های گروه B و برخی از عناصر معدنی مهم نظیر آهن ، فسفر و کلسیم است. سازمان ملل متحد شیر شتر را جزو سالم‌ترین شیر حیوانی جهان شمرده است و به ‌دلیل خواص زیاد شیر شتر برخی محققان به آن «طلای سفید بیابان» می‌گویند. در تحقیقات جدید، خواص متعددی برای شیر شتر به‌اثبات رسیده، این تحقیقات بیانگر آن است که پادتن‌های موجود در شیر شتر علاوه بر اینکه موجب ماندگاری طولانی‌تری نسبت به اغلب محصولات لبنی می‌‌شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث غلبه سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری‌هایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر، هپاتیت C می‌‌شود و از این نظر شیر شتر ساختار و ‌خصوصیاتی بسیار شبیه شیر انسان دارد.

بز تالی یکی دیگر از بزهای شیری ایران محسوب شده و بیشتر در مناطق جنوبی ایران یافت می‌شوند .اين نژاد از مرغوب‌ترين نژاد بز كشور تلقی می‌شود كه شامل مرغز، رائينی، تالی و عدنی است. بیشترین پراکندگی این دام در استان هرمزگان بوده که باتوجه به سازگاری با این شرایط می توان در رابطه با پرورش آن اقدام نمود. از آنجائیکه این نژاد، یک نژاد شیری و گوشتی می باشد در حال حاضر جهت تولید گوشت قرمز از طریق تولید و عرضه بزغاله ها بیشتر مدنظر دامداران می باشد، لذا ارزش اقتصادی این دام براساس میزان رشد، راندمان تولید مثل و توانایی تولید استوار است.

در سالهای اخیر پرواربندی گوسفند به دلیل سودآوری بالا و ریسک کم، طرفداران بسیاری پیدا کرده و با اقبال عمومی مواجه شده است. از مزیتهای اقتصادی این کسب و کار می توان به اشتغال زایی در مناطق مختلف، تولید گوشت مرغوب و پشم اشاره نمود. گوسفند در مقايسه با ساير حيوانات به جيره نگهدارى کمترى احتياج دارد و بيشتر غذاى دريافتى را صرف رشد و نمو مى‌کند همچنین نسبت به سایر دام‌ها مثل بز و طیور، مقاومت خوبی به بیماری‌ها و شرایط نامناسب رطوبتی و دمایی دارد. بنابراین میزان تلفات در این دام بسیار پایین‌تر بوده و ضرر اقتصادی کمی را از این جهت به دامدار وارد می‌کند. البته با توجه به شرایط شهرستان سیریک در رابطه با رطوبت زیاد و دمای بالای هوا باید مکان و نژاد مناسبی را برای پرورش گوسفندان انتخاب نمود.

برای پرورش گاو در شهرستان سیریک می توان از نژاد سیمینتال استفاده نمود. گاو سمینتال جزء بهترین گاو های شیری و گوشتی جهان است. افزایش وزن روزانه فوق‌العاده و گوساله دهی با فاصله 365 روز، مقاومت بالا نسبت به بیماریهای عفونی و متابولیکی، عمر مفید بالا، مدیریت آسان این نژاد و همچنین سازگاری بسیار خوب و قابل توجه با محیط پرورش همان چیزی است که یک دامدار برای بقاء و پیشرفت به آن نیاز دارد. یکی دیگر از مزایای پرورش گاو سمینتال، به صرفه بودن در شرایط اقتصادی فعلی است زیرا این گاو با دادن کمترین علوفه و کنسانتره، بیشترین میزان شیر و گوشت را می‌دهد.

پرواربندی گوساله در راستای تامین گوشت، می تواند مزیت موفقی باشد. حدود نیمی از گوشت قرمز کشور توسط گاوهای پروار شده تأمین می‌شود؛ بنابراین این بخش از دامپروری و دامداری دارای ظرفیت زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد. مزایای ورود به عرصه‌ی پرورش گوساله دارای جنبه های مختلف است. از یک طرف، از پوست گاو گوشتی در چرم‌سازی استفاده می‌شود؛ از طرف دیگر از گوشت آن جهت استفاده در تغذیه انسان بهره برداری می شود. علاوه بر این موارد، برای جلوگیری از واردات گوشت گوساله از کشورهای دیگر تولید آن اهمیت دارد. در کشور ما در حال حاضر پرورش گاو به دو صورت صنعتی و سنتی انجام می گیرد. در پرواربندی علمی و صنعتی از دام‌های نر جوان نژادهای گوشتی استفاده می‌شود. استفاده از ظرفیت ژنتیکی دام‌های گوشتی و کاهش کشتار دام‌های شیری و مولد از دیگر محاسن پرواربندی با روش‌های نوین است. پرواربندی گوساله با روش‌های علمی و نوین سبب کاهش دوره پرواربندی، کاهش هزینه تولید گوشت و جلوگیری از تخریب مراتع می‌شود.

صنایع غذایی

راه‌اندازی کسب و کار فراوری محصولات کشاورزی مهم ترین روش برای ایجاد اشتغال پایدار و کاهش وابستگی به درآمد های نفتی و عاملی مهم در توسعه پایدار امنیت غذایی کشور است. ایجاد صنایع غذایی، علاوه بر اشتغالزایی، باعث ارتقای سطح درآمد ارزی می‌شود که کاهش هدررفت محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده از منابع را تا حد امکان ممکن می‌کند.

باتوجه به تولید خرما در سیریک، فرآوری آن می تواند از جمله ظرفیت های موجود در صنایع غذایی این شهرستان باشد. فرآوری خرما با دوهدف عمده، تبدیل کردن خرما به یک محصول، با ارزش بیشتر و افزایش عمر ماندگاری آن انجام می‌شود. با فرآوری خرما می‌توان با تنوع بخشیدن و افزایش عمر ماندگاری، باعث گسترش بازار مصرفی این محصول شده و طیف گسترده‌ای از مصرف‌کنندگان را جذب کرد. ازجمله فرآورده‌های خرما، می‌توان به محصولاتی مانند؛ شیره، سرکه، کارامل، قند مایع، عسل، خمیر خرما (برای تهیه شیرینی و بیسکوئیت و رولت خرما)، شهد، کرم، مخمرهای خوراکی، آرد هسته خرما، سس، کمپوت، لواشک، الکل، ترشی، بستنی و حلوای خرما، اشاره کرد. فرآورده‌هایی که از خرما تهیه می‌شوند، به دلیل اینکه در ساختار خود دارای ترکیبات افزودنی غیرطبیعی نیستند و ارزش غذایی بالایی دارند، موردتوجه مصرف‌کننده قرار می‌گیرند. از طرفی تولید فرآورده‌های خرما، منطبق بر استانداردهای جهانی، زمینه را برای صادرات هرچه بیش‌تر این نوع محصولات فراهم می‌کند.

همچنین کاشت انبوه آلوئه ورا در شهرستان سیریک زمینه خوبی را برای ایجادد صنایع مرتبط با آن فراهم ساخته است. تولید ژل، کمپوت، شربت و سایر محصولات حاصل از این گیاه می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال مانع خروج آلوئه وراهای تولیدی از استان گردد و درصورت تولید محصول باکیفیت و مطابق با استانداردهای معتبر می توان زمینه را برای صادرات این محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس از بندر سیریک فراهم نمود.

با توجه به تولید شیر در این منطقه، تولید لبنیات چه به صورت صنعتی و چه به صورت سنتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ زیرا هم به سلامت افراد جامعه ارتباط پیدا می‌کند و هم از لحاظ سودآوری جایگاه مناسبی دارد. ضمن اینکه ایجاد اشتغال پایدار هم از مزیت های راه اندازی این کسب و کار است. شیر و فرآورده هاي آن از مهمترین اجزاي تشکیل دهنده جیره غذایی انسانند که از لحاظ ارزش غذایی از کلسیم، فسفر، ویتامین هاي مورد نیاز و پروتئین، غنی هستند و همیشه استقبال بسیار خوبی از این نوع محصولات می شود. البته باید توجه داشت برای موفقیت در زمینه تولید لبنیات باید به بالابردن توانایی در زمینه رقابت با برندهای معروف نیز فکر کرد.

تولید فرآورده های حاصل از ماهی نظیر تون ماهی برای مصرف خوراکی از دیگر مزیت هایی است که باتوجه به رونق پرورش شیلات در این شهرستان جوابگو است.

طیور

امروزه یکی از معیار های پیشرفت جوامع، وضعیت تغذیه به ویژه تغذیه پروتئین توسط افراد آن جامعه است. وظیفه متخصصین علوم دامی تولید پروتئین با حداکثر کیفیت و عملکرد و حداقل هزینه و بار محیطی می باشد. فرآورده های طیور از مهم ترین منابع پروتئینی در اغلب کشور ها هستند. به طوری که تولید و مصرف آن ها در اغلب کشورها با سرعت روز افزون در حال افزایش است.

در شهرستان سیریک زمینه برای پرورش چند نوع از طیور وجود دارد که جدای از ایجاد طرح هایی در این زمینه باید بازاریابی مناسبی برای فروش آن ها انجام داد تا درصورت سرمایه گذاری، طرح های پیشنهادی با شکست مواجه نشوند. در ادامه چند طرح پرورش طیور برای راه اندازی در شهرستان آورده شده است.

یکی از دلایل استقبال از پرورش مرغ بومی، سوددهی بسیارخوب پرورش مرغ بومی یا محلی است. مرغ بومی یا همان مرغ های محلی ایران، نوعی نژاد بسیار مقاوم به شمار می آیند. آن ها در مقابل بیماری ها، گرما و سرما تحمل بالایی دارند و این مزیت باعث می شود که ایجاد واحدهای تولیدی مرغ بومی برای تولید کنندگان سوددهی داشته باشد. یکی دیگر از مزیت های پرورش مرغ بومی این است که این کار نیاز به تجهیزات ندارد. هرچند اگر در پرورش مرغ بومی یا همان مرغ محلی از تجهیزات مدرن استفاده شود، سود بیشتری نصیب پرورش دهنده می شود. منظور از تجهیزات مواردی مانند آبخوری، دان خوری ، لانه تخم گذاری و... است.

بلدرچین پرنده ای با جثه کوچک است که در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم می باشد. پرورش بلدرچین به دلیل هزینه های جاری پایین، اشباع نبودن بازار فروش، کوتاه بودن دوره پرورش(40 روز) و عدم پرورش انحصاری توسط شرکت های بزرگ در مقایسه با سایر طیور مزیت بیشتری دارد .محصولات این پرنده شامل گوشت، تخم بلدرچین و کود است. گوشت و تخم این پرنده دارای ارزش غذایی و دارویی و همچنین سرشار از پروتئین است. در صورت بازاریابی مناسب راه اندازی طرحی در این زمینه موفق خواهد بود.

شترمرغ در گروه پرندگان طبقه بندی شده و گوشت آن جزء گوشت‌های قرمز محسوب می‌شود که نسبت به دیگر گوشت‌های قرمز کم چرب‌تر و سالم‌تر است به طوری که ۹۰ درصد آن قابلیت هضم داشته و بعد از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد. پوست این پرنده از بهترین نوع چرم بوده، مقاومتش3 برابر چرم گاو است، ظرافت خاصی دارد و در تولید کیف و کفش با قیمت بالا به کار می رود. علاوه بر آن، از پر و تخم شترمرغ، ناخن و قرنیه چشم آن برای مصارف صنعتی، دارویی، زینتی و نیز تولید نخ بخیه استفاده می شود. همچنین با استفاده از پوکه تخم این پرنده در زمینه صنایع دستی و خلق آثار هنری، می توان اشتغال زایی کرد.

گوشت بوقلمون دارای خواص غذائي ويژه ای است و محدوديت مصرف خاصي نيز ندارد؛ بنابراین مي تواند جايگزين مناسبی براي گوشت قرمز علی الخصوص در بيمارانی که مصرف گوشت قرمز برای آنها با محدوديت هایی همراه است، مطرح گردد. از ديگر امتيازات گوشت بوقلمون وجود هر دو نوع گوشت سفيد و قرمز در يک لاشه است. گوشت سفيد 65 درصد و گوشت قرمز 35 درصد وزن يک لاشه 8 کيلوئي را تشکيل مي دهد. تولید بوقلمون گوشتی به دلیل به صرفه بودن تولید، در دسترس بودن نهاده‌های مصرفی بوقلمون، نیاز بازار داخلی و نیز امکان انجام صادرات به کشورهای منطقه حائز اهمیت است.

صنایع دستی

صنایع دستی چکیده و ثمره ذوق و هنر هنرمندان و صنعتگرانی است که با دستان پرتوانشان روح و جان فرهنگ و هنر به یادگار مانده از نیاکان خویش را جاودانه می‌سازند. صنایع دستی نماد فرهنگ اصیل، تاریخ کهن و هنر بی‌مثال مردم این سرزمین اسطوره‌ای است، گوهرِ پاکیزه و قیمتیِ مردمی که نه به وسیله صنعت بلکه به دستِ پرتوان صنعتگران، هنرمندان و بافندگان این دیار کهن تولید شده است.

نکته ای که در رابطه با صنایع دستی وجود دارد این است که برخلاف زحمتی که هنرمند می کشد تا یکی از صنایع دستی را تولید کند، متاسفانه به علت عدم حمایت و بازارفروش داخلی و خارجی، رغبت به سمت فعالیت در این زمینه کاهش یافته است و بسیاری از هنرهای دستی به همین دلیل به فراموشی سپرده شده اند. در ادامه هم توضیحاتی راجع به پتانسیل های صنایع دستی در شهرستان سیریک آورده می شود اما در هرصورت اگر توجهی به آن از سمت دولت و نهادهای مربوطه نشود، نمی توان انتظار موفقیت برای آن داشت.

بیشتر صنایع دستی زنان شهرستان سیریک در تولید زری بافی، شک بافی، گلابتون دوزی، خوس بافی، کم زنی، پولاک دوزی، تولید زیورآلات دریایی و دوخت انواع لباس های بندری و بلوچی است. با توجه به کیفیت و تنوع صنایع دستی تولید شده علاوه بر تامین مصرف بازار داخلی بخش عمده ای از صنایع تولید شده به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود. بنابراین در صورت یافتن بازار فروش مطمئن و پایدار می توان روی گسترش این صنایع کار کرد. علاوه بر این صنایع،زمینه های دیگری نیز در شهرستان سیریک برای کار در حوزه صنایع دستی وجود دارد.

بسیاری از کسب‌وکارهای پررونق و با سرمایه اولیه اندک، ترکیبی از هنر، خلاقیت و دانش زنانی است که در بلندمدت خانواده‌های بسیاری را تحت حمایت مادی خود قرار داده‌اند. بسیاری از این کسب‌وکارها در کنج خانه و با کمترین میزان هزینه‌ برای خانواده‌ها درآمدزایی می‌کند. تهیه زیورآلات رزینی از این دست مشاغل است. در این کسب‌وکار مجموعه‌ای از زیورآلات اعم از دست‌بند، گردن‌بند که بیشتر به حالت رو مانتویی شناخته می‌شوند، پابند، سنجاق‌سینه، آویز ساعت و کیف و … ساخته می‌شود. تولید زیورآلات رزینی بیشتر از هر چیزی هنر و خلاقیت می‌طلبد و چون از جمله کسب و کارهای جدید است، می تواند درآمد زایی خوبی برای شخص داشته باشد.

کسب و کار شمع سازی از مشاغل خانگی پر درآمدی است که امروزه به علت خواص دارویی، خواص زینتی و زیبایی، بازار مصرفی بالا و پررونقی دارد. این کسب و کار از ریسک پایینی برخوردار است و چون مواد اولیه آن به راحتی تامین می شود، بازار مصرفی خوبی دارد (مواد اولیه شمع سازی، پارافین می‌باشد که ایران منابع سرشاری از پارافین را داراست). شمع‌سازی در مقیاس کوچک قابل انجام است و خطرهایی مثل بیماری و یا آب و هوای اقلیمی، کار و سرمایه را تهدید نمی کند. به همین خاطر می تواند از بهترین گزینه ها برای راه اندازی کسب و کار باشد و با بازاریابی مناسب سود خوبی را عاید شخص کند. در صورت تامین بازار می‌توان این شغل را در مقیاس‌های بزرگ‌تر نیز راه‌اندازی کرد.

تولید و پرورش گل و گیاه همیشه یکی از پر درآمد ترین مشاغل بوده است، امروزه نیز با توجه به آپارتمانی شدن منازل، تمایل به پرورش گیاهان داخل آپارتمان رو به افزایش است. تولید تراریوم چون به سرمایه و صرف وقت زیادی نیاز ندارد، می تواند به عنوان شغل دوم، بسیار قابل تامل باشد و با صرف هفته ای یک روز زمان، سوددهی خوبی داشته باشد. با ایجاد خلاقیت و ابتکار و هنر در کارها سود را می توان تا دوبرابر هم افزایش داد.

قالیبافی از مشاغل خانگی پردرآمدی است که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد. بسیاری از زنان خانه دار این هنر را یک فرصت شغلی مناسب می دانند چون در کنار کارهای روزمره می توانند به این کار بپردازند و درآمد خوبی کسب کنند. از آن جایی که قالی انواع مختلفی دارد می توان با آموختن دانش آن، محصولات متنوع و متناسب با ذوق و سلیقه افراد تولید و به بازار عرضه کرد. همچنین با تولید فرش با کیفیت می توان به صادرات در این زمینه فکر کرد. این کسب و کار را می توان در فضای کوچک و با سرمایه اولیه کم راه انداخت و با فروش محصول و افزایش مشتری، این کار را گسترش داد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد

زراعت

بخش زراعت در روند رشد و توسعه اقتصادی نقش‎های متعددی بر عهده دارد که از جمله مهم‎ترین آن‎ها می‎توان تامین مواد خام و اولیه مورد نیاز صنایع بالادستی، تامین نهاده‎هایی مانند نیروی کار، مصرف تولیدات سایر بخش‏های صنعتی از قبیل کودها و سموم شیمیایی و ماشین‌آلات کشاورزی، ارزآوری برای کشور و تامین مالی سایر بخش‎های زیربنایی را نام برد.

اگرچه در این زمینه بخاطر کمبود منابع آبی و کیفیت پایین آن، ظرفیت زیادی برای اجرای طرح های زراعی وجود ندارد اما با به کار گیری روش های نوین می توان در این زمینه فعالیت نمود.

گیاه کینوآ از طرف سازمان خوار و بار جهانی به عنوان یک استراتژی برای امنیت غذایی دنیا معرفی شده است. درواقع گیاه کینوا یک گیاه شبه غله است که می تواند راه حل مناسبی برای مشکل کمبود غله باشد. تغییر آب و هوای ایران به سمت گرم و خشک و شورشدن تدریجی خاک های کشور از سویی و تحمل گیاه کینوا در مقابل شوری، خشکی و یخ زدگی از سوی دیگر، بیانگر آن است که می توان از کینوا به عنوان گیاهی مناسب برای رسیدن به کشاورزی پایدار، تغذیه مناسب و تولید صنعتی استفاده کرد. دانه های آن سرشار از پروتئین و یک جایگزین عالی برای برنج محسوب می شود. این غله ی کامل باعث ایجاد سیری طولانی مدت می شود. این گیاه به رشد در شرایط سخت مشهور است به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای بیابان زدایی محسوب می شود. با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان و خشک سالی های اخیر، کاشت گیاهان کم آب و مقاوم به شوری می تواند بهره وری را زیاد کند و سود بیشتری در بر داشته باشد.

راه اندازی کسب و کار از طریق کاشت کنجد به دلیل سازگاری محیطی، بازدهی بالا، مفید بودن برای خاک، نیاز به سرمایه اولیه کم و بازاریابی آسان، می تواند پیشنهاد خوبی برای متقاضیان جویای کار باشد. کاشت کنجد به دلیل سازگاری محیطی، بازدهی بالا، مفید بودن برای خاک، نیاز به سرمایه اولیه کم و بازاریابی آسان، گزینه شغلی مناسبی است. کنجد از آن دسته گیاهانی محسوب می شود که با هر بار کشت و پرورش، محصول و بار قابل توجهی را به ارمغان می آورد. یکی دیگر از مزایای کاشت کنجد، صرفه جویی در منابع آب است. این گیاه قادر است تا با جذب رطوبت باقیمانده در خاک رشد کند. همین امر موجب سازگاری کنجد با آب و هوای گرم می شود. ریشه های کنجد در بهبود ساختمان خاک و افزایش نفوذ پذیری آن نقش موثری داشته و به عنوان یکی از گیاهان مناسب برای تناوب‌های زراعی در نظر گرفته می شود. همچنین در بعضی از مناطق این گیاه به عنوان کود سبز کاشته می شود. کنجد در روغن کشی (کنجد و ارده)، نانوایی و آجیل فروشی ها، تهیه عطرها، به عنوان حلال در داروسازی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. صادرات ارزش افزوده و فرآوری های کنجد، می تواند هدف تولید انبوه کشاورزان باشد. از همین رو نگرانی ها برای بازاریابی این محصول نسبت به سایر محصولات کاهش پیدا می کند. عمده مشکل کنجدکاران عدم وجود ماشین‌آلات کاشت و برداشت دانه های روغنی است که درصورت تامین این ماشین آلات، تولید کمی وکیفی محصول درسطح منطقه می‌تواند از رشد قابل توجهی برخوردار شود.

منابع آبی و بازده اقتصادی ناچیز برخی از محصولات در این شرایط موجب شده تا گیاهانی که مقاوم به شرایط کم آبی بوده و دارای ارزش اقتصادی بالایی هستند، در این استان کشت شود. زیره سبز با کمترین نیاز آبی یکی از مهمترین انواع گیاهی دارویی کشور است که به سبب اهمیت و خواص دارویی و درمانی و نقش آن در ارزآوری به عنوان طلای سبز شناخته شده است. با کشت این گیاه در مناطقی که با محدودیت آب مواجه هستند، می‌توان به منظور افزایش بهره وری آب و توسعه پایدار بخش کشاورزی گام مؤثری برداشت. زیره گیاهی است که در برابر آفات مقاوم بوده و شرایط اقلیمی شهرستان، نیاز اندک زیره به آب، دوره رشد کوتاه، خواص دارویی و درمانی و ایجاد تعادل زمانی فعالیت کشاورزان و ماشین‌آلات کشاورزی از مهمترین عوامل رغبت کشاورزان به کشت این محصول است. بنابراین تولید آن درشهرستان مزیت دارد.

کشت گیاهان دارویی در منطقه، به لحاظ دارا بودن شرایط جوی مناسب انجام شده است. امروزه افراد زیادی به استفاده از گیاهان دارویی متمایل شده اند.خواص بی نظیر این گیاهان و نداشتن عوارض جانبی ناشی از مصرف باعث شده تا افراد زیادی به صور مختلف از آن ها استفاده کنند. به همین جهت به کشت گیاهان دارویی می توان به چشم یک مزیت پر سود نگریست.از آن جا که این گیاهان برای کشت مراقب خاص و شرایط حساسی نیاز ندارند، می توان روی کشت آن ها سرمایه گذاری کرد. در استان هرمزگان کشت گونه هایی نظیر آويشن، مرزنجوش، آنغوزه، نعناع، رازيانه، حنا و شويد موفقیت آمیز بوده است و با توجه به ارزش دارویی و اقتصادی این گیاهان می توان نسبت به کشت آن ها اقدام نمود.

خدمات

تنوع در حوزه مشاغل خدماتی بسیار زیاد است و حرفه های زیادی را در برمی گیرد که میزان سودآوری حرفه ها با توجه به نیاز و ظرفیت منطقه با یکدیگر تفاوت هایی دارد. برای مثال گردشگری از فعالیت هایی است که با سودآوری بسیاری همراه است و در شهرستان سیریک نیز ظرفیت های بسیارخوبی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری وجود دارد.

شهرستان سیریک در شرق هرمزگان به دلیل زیبایی های فراوان و بکر به منطقه گردشگری سواحل مکران معروف است. این منطقه در ایام نوروز با جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی در انتظار گردشگران است. سواحل زیبای شهرستان سیریک به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری در سواحل مکران معرفی شده است و به عنوان دروازه ورودی به سواحل مکران شناخته می شود، پس از ارائه طرح توسعه سواحل مکران به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت های اقتصادی، گردشگری و موقعیت های جغرافیایی توجه به جاذبه های گردشگری هم در موازات توسعه صنعتی دیده شد.

شهرستان سیریک به عنوان یکی از شهرستانهای بندری در کرانه دریای عمان از جاذبه های فراوانی برخوردار است. این شهرستان به عنوان منطقه ترویستی گردشگری طرح توسعه سواحل مکران مطرح است، سیریک در جنوب شرقی استان هرمزگان قرار دارد و تالاب بین المللی آذینی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

از نظر جلوه های زیبای دل نشین دریایی از طلوع خورشید بر بلندی رشته کوههای زاگرس و غروب خورشید بر پهنای دریای آبی در کنار سواحل دریای عمان منظره دیدنی خلق کرده است. تلفیق بیابان و دریا چشم اندازی زیبا را پدید آورده است. این شهرستان علاوه بر اینکه مکانهای تاریخی، طبیعی و فرهنگی دارد به لحاظ آب و هوا نیز دارای ویژگی های منحصر بفرد است به طوری که در چهار فصل دارای هوای بهاری است و این شهرستان نه تنها در بهار و تابستان چشم نواز و دل انگیز است بلکه در فصل زمستان نیز دارای آب و هوای بهاری و زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. آب و هوای سیریک در تابستان گرم و خشک و زمستان معتدل است.

باتوجه به ویژگی های اقلیمی و جاذبه هایی که شهرستان سیریک دارد، مسافرانی در ایام نوروز و 6 ماهه دوم سال به این شهرستان سفر می کنند که به جهت تامین رفاه و اسکان این مهمانان و ارائه خدمات به آن ها می توان طرح هایی را در زمینه راه اندازی اقامتگاه بومگردی و احداث رستوران های سنتی مطابق با فرهنگ و آداب مردم بومی منطقه اجرا کرد. راه اندازی این طرح ها مخصوصا در روستاهای نوارساحلی بسیار جوابگو است.

رستوران‌های بومی، مکان‌هایی با فضای سنتی و متناسب با آداب ‌و ‌رسوم هر منطقه است که در آن‌ها بیشتر به‌جای استفاده از میز و صندلی‌های مدرن از تخت یا سایر وسایل سنتی استفاده و علاوه بر سرو غذاهای محلی، ترشیجات خانگی، نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه نیز داده می‌شود. رستوران‌ بومی جزء مهم‌ترین نمادهای فرهنگی محسوب می‌شود و می تواند در خانه های قدیمی موجود در هر منطقه اجرا شود. بسیاری از گردشگران و توریست های غذایی برای امتحان کردن غذاهای مختلف به سفر می روند و این مسئله برای مناطق مختلف قابل استفاده و بهره برداری است؛ بنابراین ایجاد رستوران بومی نیز از کسب و کارهای زود بازده است؛ زیرا هم تمایل مردم به سمت سرو غذا های محلی بیشتر شده و هم معاملات این کسب و کار به صورت نقدی انجام می‌شود.

اقامتگاه بوم گردی فرصت مناسبی است تا مسافران ضمن گردشگری در هر منطقه و بازدید از جاذبه های توریستی، حس ایرانی زیستن به سبک سنتی را تجربه کنند. همچنین طبخ غذاهای محلی در برخی اقامتگاه ها، مصداق دیگری از مهمان نوازی ایرانی است. با توجه به اینکه علاقه مردم به سمت بازدید و اقامت در این مناطق بیشتر شده‌است، گسترش این اماکن توجیه اقتصادی دارد.

صنعت

مشاغل صنعتی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی کشور است. اما در کشور ما آن گونه که باید به آن توجه نشده است و لازم است از پتانسیل های هر شهرستان در این حوزه برای پیشرفت اقتصادی کشور استفاده شود. در شهرستان سیریک، تعدادی واحد صنعتی در زمینه های مختلف وجود دارد اما پتانسیل های شهرستان نشان دهنده این موضوع است که همچنان برای ایجاد واحدهای صنعتی جدید ظرفیت وجود دارد.

باتوجه به ظرفيت هاي تامين موادمعدني از نوع خاك رس در اين بخش و سرمايه گذاري بخش خصوصي، كارخانه هاي توليد آجر در بندركوهستك قابليت تامين انواع آجر به استان هاي همجوار و كشورهاي حاشيه خليج فارس را دارند. بنابراین با توسعه این واحد ها به دلیل مرغوبیت بالای منطقه برای تولید آجر در این شهرستان می توان علاوه بر ایجاد اشتغال از مواد اولیه ارزان و دردرسترس استفاده کرد و دامنه صادرات را به دیگر مناطق نیز گسترده کرد.

واحدهایی که در حوزه صنعت، درحال حاضر در شهرستان سیریک فعال هستند عبارتند از: واحد تولید پلاسکو و فوم، بسته بندی میگو و واحدهای آجرپزی .

مشاغلمزیت
پرورش میگو1
پرورش ماهیان گرمابی2
کاشت آلوئه ورا3
فرآوری محصولات حاصل از شتر4
احداث گلخانه بادمجان5
احداث گلخانه گوجه فرنگی6
پرورش شتر7
احداث گلخانه خیار8
پرورش بز تالی9
احداث گلخانه فلفل دلمه ای10
فرآوری خرما11
پرورش مرغ بومی12
تولید خوراک آبزیان13
کاشت بادمجان14
کاشت گوجه فرنگی15
کاشت خیار16
زری بافی17
گلابتون دوزی18
خوس بافی19
احداث نخلستان خرما20
پروار بندی گوسفند21
فرآوری آلوئه ورا22
پرورش ماهیان زینتی23
احداث باغ انبه24
پرورش گاو سیمینتال25
احداث کشتارگاه صنعتی26
پرورش ماهی در قفس27
احداث اقامتگاه بومگردی28
پرورش بلدرچین29
کشت کینوا30
بسته بندی ماهی و میگو31
تولید آجر32
بسته بندی سبزیجات33
تولید لبنیات34
پرورش شترمرغ35
بسته بندی خرما36
راه اندازی رستوران با الگوی بومی37
کشت کنجد38
شک بافی39
فرآوری ماهی40
پرواربندی گوساله41
خوس بافی42
کم زنی43
پولک دوزی44
تولید زیورآلات دریایی45
دوخت لباس محلی46
تولید زیورآلات رزینی47
شمع سازی48
تراریوم49
قالیبافی50