قشم

آشنایی با شهرستان

شهرستان قشم بزرگترین جزیره استان هرمزگان و خلیج فارس است. این جزیره به علت وجود بازارهای بزرگ و بعضاً کالاهای ارزان قیمت، مورد توجه قرار گرفته‌ است. این شهرستان از شمال به شهرستان بندرعباس و خمیر، از غرب به شهرستان بندرلنگه و از جنوب به شهرستان ابوموسی محدود می‌شود. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، برابر با 48993 نفر گزارش شده‌است. آب و هوای شهرستان در بیشتر فصول سال گرم و مرطوب بوده و در فصل زمستان معتدل است. شکل زیر موقعیت شهرستان قشم را نشان می دهد.

تحلیل شهرستان

مزيت‌سنجي و اولويت‌بندي كسب‌وكارهاي موجود در هر شهرستان بر مبناي يک روش تحقيق انجام مي‌شود. در اين روش تحقيق، يک شناسنامه براي هر شهرستان و يک شناسنامه براي هر كسب‌وكار تدوين مي‌شود. اين شناسنامه‌ها به عنوان ورودي به نرم‌افزار داده‌ شده و خروجي نرم‌افزار هم‌پوشاني اين دو شناسنامه و تعيين مشاغل مزيت‌دار شهرستان است. اين اولويت‌بندي‌ها توسط كارشناسان و افراد خبره هر شهرستان بازبيني و اصلاح می‌شوند. يكي از منابع تحليل همين ليست مزيت‌سنجي اصلاح ‌شده ‌است. يكي ديگر از منابع تحليل، مصاحبه با كارشناسان و متخصصين حوزه اشتغال هر شهرستان است. در هر شهرستان با حداقل 3 نفر از اين افراد مصاحبه انجام مي‌شود. اين مصاحبه‌ها پياده‌سازي و ارزيابي مي‌گردد. در صورت وجود تناقض و ابهام بين اين 3 مصاحبه و ليست مزيت‌سنجي، مصاحبه‌هاي تكميلي و حتي مصاحبه بيشتر هم صورت مي‌گيرد تا تيم تحليل به نتيجه نهايي مطلوب دست ‌يابد؛ بنابراين خروجي هر شهرستان از تجميع مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي حاصل مي‌شود. در ادامه تحليل شهرستان سپیدان ارائه ‌شده ‌است.

تعیین کسب‌وکارهای مزیت‌دار شهرستان

همان‌طوري‌كه در قسمت قبل اشاره ‌شد مبناي تحليل، مصاحبه‌ها و ليست مزيت‌سنجي است. از بررسي اين دو منبع رسته‌هاي رايج و اولويت‌دار شهرستان تعيين شده ‌است. مبناي اين اولويت‌بندي، فراواني و ميزان اشاره افراد كارشناس به كسب‌وكارهاي رايج در هر شهرستان و اولويتي كه اين مشاغل در ليست مزيت‌سنجي دارند، است. در هر رسته كسب‌وكارهاي رايج به ترتيب اولويت مشخص شده ‌است. در تحليل به مشاغل موجود، مشاغل قابل توسعه و مشاغلي كه هنوز در شهرستان راه‌اندازي نشده و پتانسيل ايجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد، اشاره شده ‌است. مزيت‌هاي شغلي به ترتيب اولويت در ادامه آورده شده ‌است.

شیلات

شیلات یکی از حوزه های شغلی است که اگر به آن توجه شود سودآوری بالایی را به همراه خواهد داشت. استان هرمزگان و شهرستان قشم به عنوان مهم ترین قطب تولید و توسعه مزارع پرورش میگو و همچنین ماهی در قفس هستند.

پرورش میگو در هرمزگان از اوایل دهه هفتاد آغاز شد و توسعه یافت ولی در دهه هشتاد با مشکلاتی مواجه شد و پس از یک دوره رکود به ثبات رسید و از سال ۹۴ رشد خوبی پیدا کرد. از میزان تولید بسیار زیادی که در حوزه پرورش میگو در این شهرستان انجام می شود، درصد کمی در داخل کشور استفاده می شود و بیشتر این محصول به خارج از کشور صادر می شود. در شهرستان قشم انواع میگو نظیر ببری سیاه، موزی، سفید و سفید هندی پرورش داده می شوند. با توجه به صادرات بسیار زیاد این محصول و همچنین استفاده از خاک ساحل که برای کشاورزی مزیتی ندارد و می توان حوضچه های پرورش این گونه را در سواحل احداث کرد و میزان صادرات را افزایش داد؛ توسعه پرورش میگو در این شهرستان مزیت بسیار زیادی خواهد داشت.

صید و صیادی در این شهرستان و کل استان هرمزگان مزیت بالایی دارد و در واقع می توان گفت تنها منبع درآمد برای مردم این شهرستان محسوب می شود. علاوه بر صیادی از دریا، پرورش ماهی در حوضچه ها و همچنین پرورش ماهی در قفس برای پرورش ماهی های خاویاری، سوکلا، هامور و سرخو صورت می گیرد. ماهی های ذکر شده سردابی و گرمابی هستند و پرورش همه انواع این ماهی‌ها در شهرستان قشم مزیت خوبی دارد، البته با توجه به بازار فروش مناسب ماهیان خاویاری، پرورش این ماهی‌ها در این شهرستان مزیت بیشتری نسبت به سایرین دارد.

خاویار نوعی ماهی با گونه ها، مصارف و محصولات متفاوت است. از جمله محصولات آن می توان به گوشت و خاویار اشاره کرد. پوست این ماهی در صنایع چرم کاربرد دارد که از آن محصولاتی مانند کیف، کفش، لباس شنا و ... ساخته می شود. عمده خاویار ایران صادر می شود که در سال های گذشته به دلیل برنامه ریزی نامناسب و کم کاری تولید کنندگان کاهش یافته است. همچنین کمبود این محصول در بازار جهانی، توسط چین تأمین می شود. بازدهی محصول مذکور پس از 3 سال با فروش گوشت ماهیان نر شروع شده که با سود بسیار زیادی همراه است. پرورش این ماهی با حداقل یک نفر قابل انجام است و با توجه به بالا رفتن فضای تولید تعداد نیروی کار افزایش می یابد؛ بنابراین ایجاد این کسب و کار ارزش افزوده زیادی دارد که باعث بالا رفتن انگیزه سرمایه گذار می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که پرورش ماهی خاویاری به سرمایه اولیه بالایی نیاز دارد.

ماهی هامور، دارای گونه های متعددی است. این ماهی به صورت دریایی در آسیای جنوب شرقی و قسمتهایی از خاورمیانه مثل کویت پرورش داده می شود. این ماهی به شکل زنده متقاضیان زیادی در سوپرمارکتها داشته و با قیمت بالایی در کشور هنگ کنگ به فروش می رسد. هامور ماهیان استعداد بالقوه ای در پرورش داشته و از این رو رشد سریعی دارند. همچنین غذاهای پلت شده را به آسانی می پذیرند و با موفقیت می توانند در اسارت تخم ریزی نمایند. این ماهیان از ارزش بازاری بالایی برخوردارند. ماهی هامور به طور معمول از ضایعات ماهی ها به عنوان یک منبع غذایی استفاده می کند ولی افزایش قیمت، کمبود ذخیره، تنوع کیفیت و شاخصهای نسبت ضریب تبدیل غذایی باعث می شود تا ضایعات ماهی به عنوان یک ماده غذایی لایق و مقرون به صرفه منظور نگردد. بنابراین توسعه فرمولاسیون غذایی برای این گونه از ماهیها مهم بوده و بایستی در مورد آن اقدامات بیشتری صورت گیرد.

ماهی سرخو همانند سایر ماهیان دریایی منبع بسیار غنی از پروتئین است؛ به طوری که مصرف 100 گرم از این ماهی حدود 58 درصد نیاز روزانه بدن انسان به پروتئین را تأمین می کند. این گونه در جهان دارای اهمیت اقتصادی بالایی بوده و گوشت آن دارای مرغوبیت و طعم مناسبی می باشد. این ماهی را می توان به صورت کبابی یا سرخ شده طبخ نمود.

ماهی سوکلا به عنوان یکی از گونه های دریایی این شهرستان دارای مقادیر بالایی از اسیدهای چرب امگا است. این ماهی به دلیل گوشت نرم و خوشمزه ای که دارد می تواند به صورت خوراکی مصرف گردد. بهترین شیوه جهت طبخ آن به صورت قلیه ماهی یا پلویی است.

در شهرستان قشم لارو میگو و همچنین بچه ماهی نیز پرورش داده می شود و برای پرورش بیشتر این موارد نیز مزیت وجود دارد و حتی می توان از استخرهای دو یا چند منظوره استفاده کرد و در باغات این شهرستان علاوه بر تولید محصولات باغی و آبیاری زمین ها با آب حوضچه، پرورش ماهی و میگو نیز انجام داد و با این کار می توان میزان کودهای ازت مورد نیاز برای زمین های کشاورزی را کاهش داد.

صنایع غذایی

فرآوری محصولات کشاورزی و دامی، یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ایجاد اشتغال و عاملی مهم در توسعه پایدار امنیت غذایی در شهرستان قشم محسوب می شود. ایجاد و توسعه صنایع غذایی در این شهرستان، علاوه بر اشتغال‌زایی و کاهش هدررفت محصولات کشاورزی در این منطقه، باعث ارتقای سطح درآمد مردم نیز خواهد شد.

با توجه به اینکه پرورش شیلات در شهرستان قشم با قابلیت بسیار خوبی در حال انجام و توسعه است؛ بنابراین تولید فیله ماهی، میگو سوخاری، ماهی شور و کنسرو ماهی برای شهرستان مزیت دارد. البته با توجه به نیاز مردم و همچنین احداث واحدهایی با هزینه های کمتر، می توان گفت تولید فیله ماهی و میگو سوخاری مزیت بیشتر و همچنین بازار فروش بهتری نسبت به سایرین دارد؛ زیرا برای تولید کنسروماهی لازم است هزینه زیادی صرف شود و بروکراسی های اداری طولانی مدتی دارد و همچنین برای تأمین بازار فروش این محصول نیز باید تبلیغات زیادی صورت گیرد تا سوددهی مطلوبی را به همراه داشته باشد.

در این شهرستان نوعی ماهی موسوم به متوتا پرورش داده می شود که از این ماهی به صورت خشک شده در کشور چین استقبال زیادی می شود و تولید این محصول به صورت صنعتی در این شهرستان مزیت دارد.

یکی از این صنایع، صنعت تولید رب گوجه فرنگی است که دارای کاربردهای فراوانی از قبیل چاشنی و بهبود دهنده رنگ و طعم انواع غذا، ماده اولیه سس‌ها و کنسروها است و با توجه به اینکه قابلیت کاشت گوجه فرنگی در این شهرستان وجود دارد؛ لذا ایجاد واحدی برای تولید رب گوجه فرنگی از مزیت هایی است که در این شهرستان قابل سرمایه گذاری است.

همچنین پودرگوجه‌فرنگي محصولي است كه زمان زیادی از توليد آن در كشور نمي‌گذرد و در همین مدت هم توانسته است جاي خود را در بازار باز كند. زیرا اين پودر به دليل داشتن وزن و حجم كمتر نسبت به ساير فرآورده‌هاي گوجه‌فرنگي، باعث سهولت و صرفه‌جويي در حمل‌ونقل و بسته‌بندي شده و ماندگاري و عمر مفيد بيشتري دارد. از طرفي برخی آنتي ‌اكسيدان‌های موجود در گوجه‌فرنگي طی فرايند توليد رب از بين مي‌ روند اما اين مواد در پودر گوجه فرنگی حفظ شده و از بين نمي‌روند. مزيت ديگر اين پودر نداشتن مواد نگهدارنده در تركيبات آن نسبت به رب است؛ به دلیل اینکه رب، ماندگاري كمتري دارد و براي جلوگيري از اين حالت از مواد نگهدارنده بيشتري در ترکیب آن استفاده می‌ شود. پودر گوجه فرنگی در صنایع غذایی و دارویی دارای کاربردهای متنوعی است. از جمله کاربردهای گسترده این محصول می‌توان به کاربرد آن در مواد غذایی منجمد شده و نیمه آماده، سوپ‌های آماده، اسنک‌ها (شامل پفک، چیپس، ...) و... اشاره نمود. به طور کلی می توان گفت از این محصول به عنوان چاشنی در تولید محصولات مختلف استفاده می‌شود. با توجه به اینکه مقدار زیادی گوجه فرنگی در این شهرستان تولید می شود و همچنین دارای کیفیت بالایی است؛ بنابراین ایجاد واحدی جهت تولید پودر گوجه فرنگی در این شهرستان مزیت خواهد داشت. تولید این محصول نسبت به تولید رب گوجه فرنگی در اولویت پایین‌تری قرار می گیرد.

تولید خیارشور از جمله مشاغلی است که توجیه اقتصادی مناسبی دارد. خط تولید خیارشور به دلیل نیاز به سرمایه نسبتاً کم در مقایسه با دیگر خطوط تولید از یک سو و مواد اولیه تولید شده در داخل شهرستان از سوی دیگر فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در این شهرستان است.

ترشی و شور، بیشتر به‌ عنوان یک چاشنی در کنار غذا مصرف می شوند و به دلیل خاصیت اسیدی که دارند، باعث افزایش اشتها شده و میل به غذا خوردن را در افراد افزایش می دهند. این محصول یکی از فرآیندهای نگهداری طولانی‌ مدت صیفی‌جات‌ و سبزیجات است؛ به‌ طوری که خوراکی موردنظر را درون محلول آب‌ نمک و یا سرکه قرار می‌دهند و در این فرآیند، می‌توان مواد خوردنی فاسدشدنی را تا چند ماه سالم نگه داشت. امروزه به دلیل افزایش مشغله افراد و شاغل بودن بسیاری از زنان در این شهرستان، فرصت کافی برای تهیه آن در منزل و توسط خود افراد وجود ندارد و اکثر خانواده‌ها تمایل دارند ترشی و شور موردنیاز خود را به ‌صورت آماده تهیه نمایند. بنابراین راه اندازی کسب‌ وکار تهیه ترشی و شور در منزل می‌تواند راهی برای پاسخ به این نیاز افراد شهرستان و همچنین کسب درآمد توسط افراد در منزل خودشان باشد. البته برای تهیه ترشی، می توان کارخانه های بزرگ، سوله و کارگاه های متوسط و یا کوچک و حتی منزل را با در نظر گرفتن شرایط بهداشتی، به این کار اختصاص داد. با توجه به حجم تولید صیفی جات در شهرستان قشم، احداث واحدی برای این تولیدات دارای مزیت است.

فرآوری خرما به دو هدف عمده شامل تبدیل کردن خرما به یک محصول با ارزش بیشتر و افزایش عمر ماندگاری آن انجام می‌شود. همچنین در این شیوه می‌توان با تنوع بخشیدن و افزایش عمر ماندگاری، باعث گسترش بازار مصرفی این محصول شده و طیف گسترده‌ای از مصرف‌کنندگان را جذب کرد. فرآوری های متداول خرما نظیر تولید شیره خرما، شهد خرما و سرکه خرما نسبت به سایر محصولات فرآوری شده نظیر چیپس خرما، قند مایع خرما، قهوه خرما، شکلات، نان و لواشک خرمایی مزیت بیشتری دارند. البته فرآوری خرما در همه موارد فوق در این شهرستان قابلیت فعالیت دارد.

در سال های اخیر پرورش شتر داشتی در این شهرستان افزایش یافته است. تولید شیر شتر در این شهرستان از جمله محصولاتی است که بازار فروش خوبی دارد و دارای مزیت است. سازمان ملل متحد شیر شتر را جزو سالم‌ترین شیر حیوانی جهان بر شمرده است و به ‌دلیل خواص این شیر، برخی محققان به آن طلای سفید بیابان می‌گویند. در تحقیقات جدید، خواص متعددی برای شیر شتر به ‌اثبات رسیده است. این تحقیقات بیانگر آن است که پادتن‌های موجود در شیر شتر علاوه بر اینکه موجب ماندگاری طولانی‌‌مدت آن نسبت به اغلب محصولات لبنی می‌‌شود، بلکه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث غلبه سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری‌هایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر و هپاتیت C می‌‌شود و از این نظر شیر شتر ساختار و ‌خصوصیاتی بسیار شبیه به شیر انسان دارد. این محصول بازار مصرف خوبی دارد و فرآوری آن جهت تولید دوغ و پنیر برای شهرستان دارای مزیت است.

خدمات

جزیره قشم یکی از مناطق کشور است که مردم مهربانش زبانزد خاص و عام هستند. اخیراً در این شهرستان، با توجه به احداث مجتمع های رفاهی و اقامتی، فعالیت‌های گردشگری گسترش خوبی یافته است و این شهرستان از کشورهای اطراف نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد. وجود جاذبه های طبیعی نظیر غار نمکدان قشم، جنگل دریایی حرا، ژئوپارک قشم، دره ستارگان، تنگه چاهکوه، سد و روستای گوران، جزایر ناز و هنگام و غار خربس موجب شده‌اند تا استقبال و بازدید از این جزیره روز به روز افزایش یابد.

با وجود اینکه وضعیت شهرستان از لحاظ امکانات رفاهی و اقامتی در حد مطلوبی است؛ اما احداث مجدد شهربازی، رستوران بومی و مجتمع های رفاهی _ خدماتی در این شهرستان می تواند برای بهبود وضعیت گردشگری و سودآوری بیشتر مؤثر باشد.

چند سالی است که احداث مجتمع های خدماتی _ رفاهی بین راهی در جاده های این شهرستان به منظور ساماندهی خدمات بین راهی و افزایش رفاه رهگذران جاده ها مورد توجه قرار گرفته است. لیکن قابلیت های بالقوه بسیاری در این مجتمع ها نهفته است که می توان از آنها در جهت نیل به اهداف بزرگتری همچون توسعه و توازن منطقه ای بهره برد. از سوی دیگر در نظر گرفتن نقش های جدید برای این مجتمع ها، ضمن آنکه می تواند گام های مهمی در جهت توسعه پایدار منطقه تلقی گردد و باعث آن می شود که ادامه فعالیت مجتمع های خدماتی – رفاهی بین راهی و گسترش دامنه فعالیت آنها از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد. در این زمینه تبعات مثبت احداث این مجتمع ها، به ویژه جنبه های گردشگری همراه با تأثیرات متقابل آنها بر مردم منطقه و رهگذران جاده ها تا حدی است که بعضاً این الزام را ایجاب می کند که نهادهای اجرایی برای احداث این مجتمع ها و کمک به استقرار فعالیت آنها پیشقدم شوند؛ بنابراین ایجاد چنین مکانهایی در این شهرستان قابلیت سرمایه گذاری را دارد.

رستوران‌های بومی، مکان‌هایی با فضای سنتی و متناسب با آداب ‌و ‌رسوم این شهرستان محسوب می شوند که در آنها بیشتر به‌جای استفاده از میز و صندلی‌های مدرن، از تخت یا سایر وسایل سنتی استفاده می‌شود و علاوه بر سرو غذاهای محلی و ترشیجات خانگی، نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه نیز عرضه می‌شود. رستوران‌ها جزو مهم‌ترین نمادهای فرهنگی این شهرستان محسوب می‌شوند و می توانند در خانه های قدیمی موجود در آن اجرا شوند. بسیاری از گردشگران و توریست های غذایی برای امتحان کردن غذاهای مختلف به سفر می روند و این مسئله برای مناطق مختلف ایران قابل استفاده و بهره برداری است؛ بنابراین ایجاد رستوران بومی در این شهرستان نیز از جمله کسب و کارهای زود بازده است؛ زیرا هم تمایل مردم به سمت سرو غذاهای محلی بیشتر شده و هم معاملات این کسب و کار به صورت نقدی انجام می‌شود.

در این شهرستان آشپزخانه هایی به صورت خانگی وجود دارند که غذای محلی طبخ می کنند و با فراهم کردن محلی برای سرو غذا، آن را به گردشگران می فروشند و در زمینه توسعه این آشپزخانه ها نیز می توان اقدام کرد.

پتانسیل های گردشگری شهرستان نشان می دهد که می توان فعالیت های بیشتری در این حوزه انجام داد. در این شهرستان بجز موارد فوق، ایجاد مجتمع نانوایی و کارگاه های خیاطی نیز دارای مزیت است.

منظور از مجتمع های نانوایی تولید چندین مدل نان در یک واحد است و با توجه به اینکه تولید و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و همچنین ایجاد شرایط نگهداری مناسب برای آرد و مواد اولیه تهیه نان از جمله مزایای ایجاد مجتمع های نان در سطح شهرستان قشم است، ایجاد چنین واحدی دارای مزیت خواهد بود.

صنایع دستی

این شهرستان با توجه به بافت سنتی، آداب و رسوم خاص و فرهنگی غنی و ریشه دار، از دیرباز بخش مهمی از انواع صنایع دستی را در خود جای داده و به همین جهت همواره در طول تاریخ مورد توجه محققان و تاریخ شناسان گوناگون قرار گرفته است. در این شهرستان صنایع دستی بومی از جایگاهی ویژه در فرهنگ و سنت های مردم برخوردار می باشد. به عنوان مثال رودوزیهای سنتی که از جمله مهمترین رشته های صنایع دستی این منطقه است، یکی از ضوریات پوشش بومی زنان و دختران این منطقه است.

نکته دیگر این است که با در نظرداشتن موقعیت مرزی استان و رویارویی ساکنان منطقه با فرهنگ های بیگانه، محفوظ ماندن این جایگاه و استفاده از صنایع دستی بویژه در پوشش خانم ها بسیار ارزشمند است و حاکی از توجه و عنایت مردم شهرستان به اینگونه صنایع و حفظ نمادهای سنتی و بومی منطقه است.

صنایع دستی این شهرستان گلابتون دوزی، زری بافی، خوس بافی، شک بافی، کمه زنی، سوند بافی، تابلو سازی با صدف، عروسک بافی، گلدوزی، بافت پادری و تولیدات چرمی نظیر دستبند و کیف است. فعالیت در حوزه صنایع دستی در شهرستان قشم از جمله مهم ترین و پرسود ترین فعالیت هاست و علاوه بر اینکه این تولیدات به صورت خانگی انجام می شوند، بلکه به صورت کارگاهی نیز انجام شده و سودآوری خوبی برای شهرستان دارند.

از بین موارد ذکر شده گلابتون دوزی، خوس بافی، شک بافی، کمه زنی، سوند بافی و عروسک بافی دارای مزیت بیشتری نسبت به سایر تولیدات صنایع دستی هستند.

گلابتون دوزي که يکي از حرفه هاي سنتي و بومي این جزیره است به هنري اطلاق مي شود که طي آن دوخت طرح هاي زيبا و منقش روي پارچه با نوارهاي طلايي گلابتون انجام می شود و براي تزيين و زيبايي لباس هاي زنانه و بيشتر روي روسري و شلوار محلي به کار مي رود.

خوس دوزي نيز يکي ديگر از صنايع دستي اين شهرستان است و به عبور نواري نقره اي به پهناي متفاوت از لابه لاي پارچه هاي توري يا طرح هاي دلخواه اطلاق مي شود. در خوس نوار نقره اي را بيشتر روي روسري که در اصطلاح محلي جلويل فوسي نام دارد به کار مي برند.

کمه دوزی یا کم دوزی یکی از رشته‌های مشهور صنایع دستی در این شهرستان می باشد. در کمه‌دوزی پارچه‌ای را دور دایره‌ای الک‌ مانند که به آن کمان می‌گویند می‌پیچند. سپس دور دایره را محکم با طناب می‌بندند تا مانند دف شود. با این تفاوت که به جای دف که دور آن پوست است، دور این کمان، پارچه قرار دارد. بعد از این‌که پارچه روی کمان محکم شد، روی آن نقاشی می‌کشند. سپس پارچه را از کمان جدا می‌کنند. گاهی نقاشی از خود پارچه بریده و استفاده می‌شود و گاهی هم همان پارچه را برای شلوار، کیف و … به کار می‌برند.

شک بافی نیز یکی دیگر از صنایع دستی این شهرستان می باشد. شک نوعی نوار باریک زینتی از جنس نخ پنبه ای است که از آن برای تزئین اطراف سجاده، مقنعه، سفره عقد، بقچه و همچنین تزئین لباس محلی استفاده می شود.

سوند بافي نيز از مهم ترين صنايع دستي اين شهرستان و همچنین سرتاسر ناحيه جنوب ايران است. براي ساختن سوند از شاخه برگ دار درخت خرما استفاده مي شود. شاخه برگ دار را با طناب هايي که از برگ درخت خرما بافته شده است، به هم متصل مي کنند و براي پوشش خانه هاي مسکوني مورد استفاده قرار مي دهند.

یکی از صنایع دستی این شهرستان که ثبت ملی و جهانی شده است بافت عروسک است که در خارج از کشور نیز بازار فروش خوبی دارد و زنان این خطه با فعالیت در این حوزه درآمد زایی می کنند.

صنایع تبدیلی و تکمیلی

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان قشم یکی از پرسودترین ارتباطات بین صنعت با بخش های کشاورزی و دامداری است که ارزش افزوده و اشتغال زیادی را برای این شهرستان ایجاد می کند.

با توجه به زندگی های امروزی که بیشتر صنعتی هستند، تولید ضایعات از محصولات کشاورزی و دامی که به دلیل عدم بسته بندی ایجاد می شود و همچنین اعتماد به بهداشتی بودن محصولات غذایی بسته بندی شده، بسته بندی مواد غذایی را دارای مزیت می کند؛ بنابراین بسته بندی مواد غذایی در این شهرستان می تواند جزو پیشنهادات شغلی این حوزه محسوب شود. با توجه به اینکه فعالیت در حوزه شیلات مهم ترین رکن در این شهرستان به شمار می‌رود؛ لذا ایجاد واحدی جهت بسته بندی ماهی و میگو پاک شده می تواند دارای مزیت باشد. در اولویت‌های بعدی تولید کمپوست از پوست و سر میگو و همچنین تولید پودر ماهی به دلیل پروتئین بالایی که دارد، برای شهرستان مزیت خواهد داشت و می توان در این زمینه ها اشتغال زیادی ایجاد کرد.

تولید و بسته بندی کمپوست (افزودن کود شیمیایی به کود حیوانی) هم از جمله کسب و کارهای خوبی است که در این شهرستان قابلیت سرمایه گذاری دارد؛ زیرا در این شهرستان کشاورزی و دامداری در حد مطلوبی انجام می‌شود؛ لذا مشکلی در خصوص تولید و بازار مصرف این مورد وجود ندارد. كود حيواني علاوه بر تأمين قسمتي از نياز غذایي محصول، ساختمان فيزيكي خاك را بهبود بخشيده تا ريشه محصول بهتر بتواند تنفس كند و فضاي بهتري را برای رشد و گسترش ريشه در اختيار داشته باشد؛ بنابراین طرفداران زیادی مخصوصاً در بین باغداران دارد.

پودرگوشت ماهی به عنوان منبع پروتئین و اسیدهای امینه در تغذیه دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این محصولات در صنعت دامداری، مرغداری و پرورش شیلات که دومین صنعت کشور می باشد، مصرف می‌شوند. گوشت ماهی و فضولات حاصل از آن پس از پودر و خشک شدن مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه فعالیت در حوزه شیلات در این شهرستان رونق خوبی دارد؛ بنابراین احداث واحدی برای این تولیدات دارای مزیت خواهد بود.

خرمای تولید شده در این شهرستان به صورت فله ای به فروش می رسد. در صورتی که ایجاد واحدی برای سورت و بسته بندی خرما، ضمن ایجاد اشتغال‌زایی، می تواند سودآوری مناسبی را به همراه داشته باشد.

دو نوع سردخانه در کشور وجود دارد. یکی سردخانه‌های بالای صفر درجه سانتی‌گراد و دیگری سردخانه‌های زیر صفر درجه سانتی‌گراد است. سردخانه‌های بالای صفر درجه برای نگهداری میوه، سبزی، گل و خشکبار به کار برده می‌شوند و در سردخانه‌های زیرصفر درجه نیز مواد پروتئینی از جمله گوشت، مرغ، ماهی و خرما نگهداری می‌شود. احداث سردخانه های زیر صفر درجه در این شهرستان دارای مزیت خواهد بود و می توان ماهی و خرمای تولید شده را در آن نگهداری کرد و از فاسد شدن آنها جلوگیری کرد. البته با توجه به اینکه ازدیاد این واحدها در شهرستان ممکن است با مشکل اشباع مواجه شوند، لذا بسته به شرایط شهرستان احداث دو یا سه مورد سردخانه کافی است.

پرورش شتر در این شهرستان در حال افزایش است و با توجه به اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی این گونه جانوری سوددهی خوبی دارد، ایجاد واحدی برای فرآوری پوست و پشم آن جهت تولید محصولاتی نظیر روکش صندلی، زانوبند و همچنین نمد مالی دارای مزیت است.

تولید محصولات شترمرغ نظیر روغن، صابون و چرم با توجه به اینکه بازار فروش خوبی در کشورهای اطراف دارند، در اولویت های پایین تر صنایع تبدیلی طیور قرار می‌گیرند و برای شهرستان دارای مزیت هستند.

باغداری

در شهرستان قشم به دلیل آب و هوای بسیار گرم و شرجی، تولید محصولات کشاورزی و فعالیت در حوزه زراعت و باغداری بسیار کم است. تولید صیفی‌جات و سبزیجات در فصل های پاییز و زمستان از جمله فعالیت هایی هستند که در این شهرستان و همچنین در استان هرمزگان انجام می شوند. صیفی جات تولید شده در این شهرستان شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل سبز هستند که به صورت آزاد در مزارع کاشته می شوند. در چند سال اخیر گلخانه هایی برای تولید صیفی‌جات و سبزیجات در این شهرستان ایجاد شده است.

گلخانه محیطی است که به راحتی می توان در داخل آن شرایط محیطی را تحت کنترل درآورد و به سمت رشد مطلوب گیاه سوق داد. امروزه با توجه به نياز روز افزون بازار، از نظر توليد صيفی‌جات خارج از فصل، تولیدات گلخانه ای به يکي از سود آورترين بخشهای کشاورزي تبديل شده است؛ لذا ایجاد گلخانه برای تولید صیفی جات در این شهرستان دارای مزیت است. در بین صیفی جات ذکر شده تولید گوجه فرنگی و خیار نسبت به بادمجان و فلفل سبز در اولویت بالاتری هستند.

در این شهرستان نخلستان هایی برای تولید خرماهای پیارم، هلیله، رنگو و خرمای شکر وجود دارند. خرمای تولید شده در این شهرستان به کشورهای اطراف ارسال می شود و از این نظر سودآوری قابل توجهی برای شهرستان دارد. در چند سال اخیر به دلیل آفت‌زدگی این درختان، تولیدات نخلستان‌ها کاهش یافته است و بیشتر درختان در حال خشک شدن هستند. در حالی که خرما از جمله محصولات باغی است که با آب و هوای گرم و اقلیم جغرافیایی کویری سازگاری دارد. نخل خرما یکی از بهترین انواع درخت برای سرمایه گذاری است و همه اجزای آن قابل استفاده است؛ به عنوان مثال برگ آن خوراک گوسفند بوده و همچنین در هنرهای جارو بافی، سبد بافی و حصیر بافی کاربرد فراوان دارد و به دلیل فواید بی شماری که دارد، علی رغم قیمت بالای آن، بازار فروش خوب خود را در بین مردم شهرستان حفظ کرده است.؛ بنابراین احداث باغات خرما در این شهرستان دارای مزیت خواهد بود.

کاشت مرکبات نیز در این شهرستان انجام می گیرد. در شهرستان قشم باغات لیمو سنگی احداث شده است. با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان، بازار فروش مناسب و همچنین خواص این میوه که حاوی ویتامین C و املاح بسیاری است، احداث این گونه باغات برای شهرستان دارای مزیت است.

به تازگی پرورش قارچ دکمه‌ای در این شهرستان به صورت مشاغل خانگی در حال انجام است. مصرف قارچ در سال های اخیر در این شهرستان رشد خوبی داشته و سرانه مصرف آن نیز افزایش یافته است. بازار فروش مناسب این محصول از یک سو و غنی از پروتئین و ویتامین بودن آن از سوی دیگر، باعث شده است که جایگزین مناسبی برای گوشت باشد. در برخی از شهرها و روستاها به دلیل عدم آشنایی با فواید قارچ، میزان مصرف این محصول پایین است که می توان با تبلیغ و معرفی این محصول، میزان مصرف را افزایش داد. همچنین پرورش قارچ از جمله مشاغلی است که می توان با سرمایه اولیه کم و محیط کوچک راه‌اندازی کرد. یک دوره کامل پرورش قارچ 60 روز طول می کشد که قابلیت کاهش به 35 روز را نیز دارد؛ بنابراین توسعه پرورش قارچ نیز از کسب وکارهای خوب این شهرستان است که در صورت بازاریابی صحیح، سوددهی خوبی را به همراه خواهد داشت.

اخیراً کاشت آلوئه ورا به صورت آزاد در این شهرستان انجام شده است. با توجه به اینکه محصولات تبدیلی و فرآوری شده آن طرفداران بسیار زیادی دارند و همچنین کاشت آلوئه ورا از جمله مواردی است که با توجه به شرایط این شهرستان، پتانسیل های توسعه را دارد؛ لذا توسعه کاشت آن در این شهرستان دارای مزیت خواهد بود. از ویژگی‌های مثبت راه‌اندازی این کسب‌ وکار می‌توان به بازار رو به رشد، نیاز به سرمایه اولیه کم، نیاز کم به آبیاری، قابلیت برداشت محصول در فصول مختلف سال، عدم نیاز به استفاده از کود و سموم شیمیایی و داشتن مصارف مختلف، مانند مایع، پودر، ژل، کرم، لوسیون، کپسول، عصاره و نوشیدنی اشاره کرد. این گیاه نسبت به خشکی و گرمای هوا بسیار مقاوم است و در این شهرستان قابلیت تولید دارد.

انبه از میوه های مناطق گرمسیر بوده و خاستگاه آن در آسیا از دو کشور فیلیپین و هندوستان است. میزان بارندگي برای کاشت انبه اهمیت زیادی ندارد، بلکه شدت بارندگي و توزیع آن در طول سال از اهمیت خاصي برخوردار است. چرا که انبه مي تواند در مناطقي با بارندگي کمتر از 373 میلي‌متر مشروط بر اینکه بارندگي در زمان حداکثر نیاز گیاه یعني دوره رشد میوه رخ دهد نیز رشد کند. انبه در مناطقي که در فصل گلدهي بارندگي زود به زود اتفاق ميافتد و یا رطوبت نسبي بالاتر از 33 درصد است، نمي تواند به خوبي میوه تولید کند؛ زیرا این شرایط موجب شیوع و گسترش آفات و بیماری هایي از قبیل سفیدک پودری و آنتراکنوز مي شود. با وجود اینکه این میوه تاکنون در شهرستان قشم تولید نشده است؛ اما احداث باغات انبه در این شهرستان دارای مزیت است.

زیتون به موجب مقاومت به کم‌آبی، سازگاری با خاک‌های فقیر و کم بازده و تولید محصول ارزشمند از نظر اقتصادی حائز اهمیت بوده و به محصول ثروتمند خاک‌های فقیر مشهور است. بدون شک کسب درآمد، اصلی‌ترین هدف از تولید هر نوع محصولی است. زیتون به دلیل استقامت، طول عمر و سازش با محیط‌های مختلف نسبت به سایر درختان برتری دارد؛ به طوری که علاوه بر کشت در باغات و اراضی کشاورزی در توسعه فضای سبز شهری نیز از این درخت مقاوم استفاده می‌شود. در شهرستان قشم احداث باغات زیتون دارای مزیت است؛ زیرا می توان این محصول را به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز ارسال کرد. این محصول تاکنون در این شهرستان تولید نشده است؛ اما به صورت آزمایشی تولید شده و بازدهی خوبی نیز داشته است.

میوه پاپایا به تازگی وارد ایران شده است و اکثر مردم از وجود چنین میوه‌ای اطلاعی ندارند. این میوه قیمت بالایی نیز دارد به همین دلیل فقط در جاهای خاصی به فروش می رسد. از آن جایی که کشت و تولید این میوه ساده است و نیاز به تخصص خاصی نیز ندارد، چند سالی است که در شهرهای جنوبی و شرقی کشور در حال تولید و بهره برداری است. این گیاه یکسال پس از کشت، محصول خواهد داد و در سال اول عملکرد آن در هکتار تقریباً 3 تن خواهد بود. اخیراً در شهرستان قشم احداث باغات پاپایا در حال افزایش بوده است و به دلیل اینکه این محصول در کشورهای پاکستان، هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز بازار فروش خوبی دارد و می تواند ارزآوری مناسبی را برای شهرستان به همراه داشته باشد، لذا سرمایه گذاری در زمینه توسعه آن مزیت خواهد داشت.

با توجه به گرمای شدید در این شهرستان، احداث باغات موز و آناناس دارای مزیت است. تاکنون فعالیتی در زمینه تولید آن‌ها در این شهرستان صورت نگرفته است در حالی که تولید آنها با شرایط شهرستان سازگاری دارد و همچنین با سودآوری قابل توجهی همراه است.

موز گیاهی علفی و شبیه درختچه است که اجزای آن فقط شاخه‌هایی هستند که پس از میوه دادن، خشک شده و از بین می‌روند. هدف از کاشت گیاه موز، میوه‌ آن و همچنین تولید فیبر و نیز زیبایی است. هنگامی که موز هنوز سبز است از درخت چیده و به مناطق مختلف ارسال می شود و در آنجا به وسیله گرما دادن باعث رسیدن آن می شوند یا اینکه صبر می کنند موز برسد تا برداشت کنند. هضم موز نارس، به سبب داشتن نشاسته زیاد سنگین است. این میوه به عنوان یک وعده غذای طبیعی به شمار می رود و شامل مواد مغذی بسیاری می باشد. مزیت موز این است که حاوی ترکیبات شیمیایی نیست و عوارض جانبی داروها را نیز ندارد. این میوه حاوی ۳ نوع قند (فروکتوز، ساکاروز و گلوکز) است که انرژی را افزایش داده و بدن را تقویت می‌کند.

آناناس نوعی میوه است که ریشه آن از جنوب برزیل و پاراگوئه است. این میوه نوعی میوه چندگانه است که در علم باغبانی به آن سینکارپ گفته می شود. دمای مطلوب برای رشد آناناس بین 30–15.5 درجه سانتی‌گراد است؛ به طوری که دمای کمتر یا بیشتر از این حد سبب کندی یا توقف رشد گیاه می‌شود. آناناس به دمای پایینتر از ۶ درجه سانتی‌گراد به شدت حساس بوده و طولانی شدن دوره سرما، سبب مرگ گیاه می‌شود. آناناس دارای ویتامین A، ویتامین C، ویتامین‌های گروه B، کلسیم، فسفر، آهن، اسید سیتریک و اسید مالیک است.

در این شهرستان هندوانه و خربزه تولید می شوند. خربزه های این منطقه محلی هستند و برای مصرف داخل شهرستان و استان تولید می شوند؛ ولی هندوانه ها در فصل زمستان و شب چله در بازار عرضه می شوند. برای افزایش تولید هندوانه در این شهرستان، با توجه به اینکه این محصول آب زیادی مصرف می کند، اصلاح الگوی آبیاری می تواند منجر به افزایش تولید شود.

خرفه یکی دیگر از گیاهانی است که در این شهرستان قابلیت کاشت دارد. خرفه به عنوان یک گیاه بومی در ایران شناخته می‌شود و سابقه کشت آن به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش بر می‌گردد؛ به طوری که در مناطق جنوبی کشور به عنوان یک سبزی مورد کشت قرار گرفته و از تخم آن در تزئین انواع شیرینی استفاده می‌شود. خرفه گیاهی شاداب است که در برابر خشکسالی مقاوم است و تقریباً در هر شرایط خاک و آب و هوا، هر ساله رشد می کند. این گیاه، کم کالری، مغذی و حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است و بتا کاروتن آن نیز بیشتر از اسفناج است. خرفه در پیشگیری از سرطان، تقویت چشم، محافظت از پوست و درمان مشکلات گوارشی مؤثر است. می توان این گیاه را به صورت تازه به عطاری ها فروخت و یا در کارخانه های فرآوری گیاهان دارویی عرضه کرد. با توجه به توضیحات ذکر شده، توسعه کاشت خرفه در این شهرستان پیشنهاد می شود.

دامداری

دامداری به عنوان یکی از حوزه‌های بخش کشاورزی در شهرستان قشم انجام می شود. در این شهرستان در حوزه دامداری فعالیت ضعیفی صورت گرفته است و همچنین دامداری به صورت سنتی انجام می شود. در واقع دام های کمی هستند که بتوانند در شرایط آب و هوایی این شهرستان دوام بیاورند. پرورش گاو و گوسفند در این منطقه بیشتر در حد تأمین نیاز مردم انجام می شود.

این شهرستان با داشتن مناطق کویری و نیمه کویری وسیع، آب‌وهوای گرم و مرطوب و همچنین گونه‌های خاص گیاهی از دیرباز یکی از نواحی مستعد زیست و پرورش شتر بوده است. این دام با مشخصات زیستی و صفات پرورشی و تولیدی مختص به خود، از انواع مناسب برای نگه‌داری و تولیدات محصولات دامی با بازده اقتصادی مطلوب در شرایط اقلیمی و جغرافیای استان است.

قدرت زیستی در شرایط بیابانی، مقاومت بیشتر در مقابل اغلب بیماری‌های عفونی و عوامل بیماری‌زا با توجه به نکات مذکور می‌توان با نگهداری و پرورش شتر، در جهت اشتغال‌زایی و ارتقاء سطح اقتصادی و درآمدی مردم محروم شهرستان قشم و تأمین بخشی از پروتئین مورد نیاز افراد قدم‌های اساسی برداشت؛ در نتیجه برای شترداری با توجه به اینکه در استان های کرمان و یزد و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس از گوشت این دام استقبال زیادی می کنند، قابلیت خوبی برای پرورش در شهرستان وجود دارد.

پرورش بز بومی و گوسفند بومی در این شهرستان انجام می شود. این دام ها به دلیل سازگاری با شرایط اقلیمی شهرستان، قابلیت پرورش بیشتر را دارند. به طورکلی بز به ‌عنوان یک حیوان اهلی نشخوارکننده جهت تولید شیر و گوشت در این شهرستان پرورش داده می‌شود. جثه کوچک، کم توقع بودن و مقاومت در برابر بیماری‌ها و شرایط سخت محیطی باعث شده است که بز به ‌عنوان حیوانی محبوب در بین دامداران تلقی شود. در نقاط مختلف از این حیوان علاوه بر تولید شیر و گوشت، جهت تولید پوست و الیاف مویی نیز استفاده می‌شود.

پرورش گوسفند نسبت به سایر حیوانات، بیشتر مورد توجه دامداران قرار گرفته است؛ زیرا توان گوسفند برای تحمل اقلیم های متفاوت بیشتر است، همچنین جیره غذایی کمتر و در نتیجه هزینه کمتری نیاز دارد. تمامی فرآورده‌های دامی مانند گوشت، شیر، ماست، کره و حتی پشم و پوست این دام پرکاربرد هستند و فروش این فرآورده ها در تمامی روزهای سال انجام می‌شود. قیمت گوشت گوسفند بالا است و علاوه بر آن سایر اجزای گوسفند مانند دل، قلوه، جگر، سیرابی، کله پاچه، خوش گوشت و … نیز قابل فروش هستند. خرید دام برای قربانی کردن در ایام مذهبی مانند عید قربان و … انجام می شود. تمامی موارد ذکر شده موجب رونق این کسب و کار می‌شوند؛ بنابراین گسترش پرورش گوسفند در این شهرستان، سوددهی خوبی را به همراه خواهد داشت.

زنبورداری در شهرستان قشم به صورت کوچرو انجام می شود. در واقع زنبورداری در این شهرستان به تازگی به دلیل مدرنیزه کردن این صنعت و ایجاد زنبورستان در حال گسترش است و می توان در این زمینه فعالیت کرد. البته باید توجه داشت که زنبورداری در این منطقه سختی های زیادی دارد و زنبورداران باید دائما در حال جابجایی باشند تا آب و هوای گرم این منطقه باعث کاهش بازدهی نشود.

طیور

پرورش طیور در شهرستان قشم به دلیل شرایط آب و هوایی گرم به میزان کم انجام می شود و بیشتر به صورت خانگی و برای تأمین نیاز منطقه صورت می گیرد. پرورش مرغ گوشتی در این شهرستان به صورت خانگی و سنتی انجام می شود و واحدهای مرغداری صنعتی این منطقه به دلیل عدم تأمین هزینه های آب، برق و خوراک تعطیل شده‌اند؛ بنابراین توسعه این فعالیت مقرون به صرفه نخواهد بود.

پرورش مرغ بومی نیاز به سرمایه زیادی ندارد. مرغ های بومی گوشتی وزن گیری بسیار مناسبی دارند و در سالن، حیاط خانه های روستایی و یا در باغ می توان به پرورش انواع نژادهای پر بازده مرغ محلی پرداخت؛ بنابراین نیاز به فضای زیادی ندارند. مرغ محلی معمولاً در هر آب و هوایی پرورش می‌یابد. این موضوع باعث شده است که افراد مختلف در هر منطقه ای بتوانند از پرورش مرغ بومی برای خود کسب درآمد کنند و همچنین باعث شده است که در سال‌های اخیر پرورش مرغ بومی با استقبال بسیار زیادی مواجه گردد. بنابراین پرورش مرغ بومی در این شهرستان دارای مزیت است و می توان در زمینه توسعه آن سرمایه گذاری کرد.

اخیراً در شهرستان قشم واحدهای نیمه صنعتی و صنعتی در زمینه پرورش بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ، قرقاول و کبک در حال فعالیت هستند. پرورش این گونه‌های ماکیان به دلیل بازار مصرف خوبی که در داخل شهرستان، استان و کشورهای حوزه خلیج فارس دارند، دارای مزیت هستند. البته پرورش بوقلمون و بلدرچین نسبت به شترمرغ، قرقاول و کبک دارای مزیت بیشتری هستند.

در طي چند دهه گذشته توجه به بوقلمون و محصولات آن موجب شد تا پرورش آن به صورت صنعتي در جهان آغاز شود و طي چند سال اخير نيز به مرز قابل قبولی برسد تا جائي که امروزه شاهد افزايش روز افزون مصرف گوشت و ساير فرآورده هاي آن در سراسر جهان هستيم. از آنجایی که گوشت بوقلمون دارای خواص غذائي ويژه ای بوده و محدوديت مصرف خاصي نيز ندارد؛ لذا مي تواند به عنوان جايگزين مناسبی براي گوشت قرمز مخصوصاً در بيمارانی که مصرف گوشت قرمز برای آنها با محدوديت هایی همراه است، مطرح گردد. از ديگر امتيازات گوشت بوقلمون وجود هر دو نوع گوشت سفيد و قرمز در يک لاشه است. گوشت سفيد 65 درصد و گوشت قرمز 35 درصد وزن يک لاشه 8 کيلوگرمی را تشکيل مي دهند. عواملی چون افزایش استانداردهای سطح معیشتی و رشد سریع شهرنشینی، افزایش توجه به غذاهای غربی و همچنین اهمیت به جذب هرچه کمتر چربی سبب افزایش تولید و مصرف گوشت بوقلمون در دهه گذشته شده است. همچنین تولید بوقلمون گوشتی به دلیل به صرفه بودن تولید، نیاز بازار داخلی و نیز امکان انجام صادرات به کشورهای منطقه حائز اهمیت است.

بلدرچین پرنده ای با جثه کوچک است که در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم است. پرورش بلدرچین به دلیل هزینه های جاری پایین، بازار فروش مناسب، کوتاه بودن دوره پرورش (40 روز) و عدم پرورش انحصاری توسط شرکت های بزرگ در مقایسه با سایر طیور مزیت بیشتری دارد و در شهرستان نیز بیشتر مصرف می شود و افزایش پرورش آن در شهرستان قابلیت دارد.

کبک نسبت به سایر طیور به دلیل طعم و کیفیت مناسب، قیمتی بالایی داشته و همچنین مشتریان خاص خود را دارد و از جهت دیگر به دلیل مقاومت نسبتاً بالای این پرنده در مقابل بیماری‌ها، تلفات آن نسبت به سایر پرندگان کمتر است. همچنین می‌توان به بازار جوجه و تخم کبک اشاره نمود که قابلیت تولید و عرضه بیشتر را دارند و از نظر صادرات در برخی از استان¬ها در وضعیت مناسبی قرار دارند. با پرورش کبک به‌ صورت صنعتی می‌توان بخشی از نیاز شهرستان در حوزه گوشت را تأمین کرد.

شترمرغ از مقاوم ترین طیور در برابر شرایط محیطی است که در این شهرستان پرورش می یابد و به دلیل بازار خوبی که برای این پرنده در کشورهای اطراف وجود دارد، توسعه تولید آن از پیشنهاد های شغلی در این حوزه است. پرورش این پرنده بی دردسر و مقرون به صرفه بوده و تقریباً تمام اجزای آن مفید و قابل استفاده هستند. مصرف گوشت شترمرغ به دلیل کم چرب بودن و پایین بودن میزان کلسترول نسبت به سایر گوشت های قرمز از سلامت ویژه‌ای برخوردار است.

پرورش قرقاول نسبت به سایر طیور، از سودآوری بالایی برخوردار است؛ ولی به دلیل عدم اطلاع رسانی های کافی و لازم هنوز خیلی از پرورش دهندگان آگاهی کافی نسبت به این نوع پرنده ندارند. پرورش قرقاول در حال حاضر نیز در این شهرستان انجام می شود. برای پرورش قرقاول، شرط اولیه، آگاهی و داشتن اطلاعات کافی در زمینه نوع پرورش، مکان و تجهیزات، بازار و چگونگی درآمدزایی است. قرقاول به دلیل ویژگی های ظاهری و جنبه زیبایی بال و پرها و هم چنین خواص بسیار زیاد گوشت آن مانند عدم وجود چربی، خواص زیاد موادمعدنی، گروه عظیمی از ویتامین ها، خوشمزه بودن گوشت آن پس از آهو، قابلیت هضم سریع و نداشتن هیچ گونه عارضه مصرفی برای سیستم گوارش، خواص آن برای درمان فراموشی و کم خونی طرفداران بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه پرورش قرقاول نیاز به مراقبت مداوم ندارد و نسبت به هر شرایط آب و هوایی مقاوم است و همچنین امکان صادرات آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد؛ لذا توسعه پرورش آن در این شهرستان سوددهی بالایی به همراه خواهد داشت.

زراعت

در شهرستان قشم تولیدات زراعی سهم کمتری را در حوزه فعالیت های کشاورزی به خود اختصاص داده‌اند. در گذشته تولید گندم، جو و علوفه در این شهرستان به صورت دیمی انجام می شد؛ ولی کیفیت این محصولات مناسب نبود و همین امر باعث شد تا این محصولات در شهرستان از حالت تولید انبوه خارج شوند و فقط در حد مصارف شخصی یا غذای دام و طیور کشت شوند. در واقع در این شهرستان به دلیل فعالیتی که در حوزه های گردشگری و صنایع دستی می شود، زراعت بسیار کم شده و رونقی ندارد. بنابراین توسعه تولید این محصولات در شهرستان مقرون به صرفه نخواهد بود.

کشت گیاهان دارویی نظیر آویشن، ختمی، بومادران، نعنا و زیره در شهرستان قشم در مزارع و به صورت آزاد انجام می شود. امروزه افراد زیادی به استفاده از گیاهان دارویی متمایل شده اند. خواص بی نظیر این گیاهان و نداشتن عوارض جانبی ناشی از مصرف آن باعث شده است که افراد زیادی به صورت های مختلف از آن ها استفاده کنند. به همین جهت کشت گیاهان دارویی از جمله مشاغل سودآور به شمار می‌رود. با توجه به این که کشت گیاهان دارویی به مراقبت خاص و شرایط حساسی نیاز ندارد؛ لذا می توان روی کشت آن ها سرمایه گذاری کرد. در بین گیاهان دارویی ذکر شده تولید آویشن و نعنا دارای مزیت بیشتری نسبت به سایرین است.

کشت حبوبات در این شهرستان شامل نخود و عدس می‌باشد. این محصولات فیبر بالایی دارند و به مقدار زیادی در غذاها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توان آنها را در تناوب با گندم و جو قرار داد و بخشی از ازت مورد نیاز خاک را تأمین کرد و از کاه تولید شده آنها برای خوراک دام و طیور بهره برد. تولید این محصولات می تواند نیاز مردم شهرستان را رفع کند و واردات حبوبات را برای این منطقه تا حدی کاهش دهد.

صنعت

در شهرستان قشم یک شهرک صنعتی دایر است و بیشتر واحدهای فعال این شهرک در حوزه ساخت لنج، شناور و کشتی هستند.

این شهرستان یکی از دارندگان غنی‌ترین معادن خاک سرخ دنیا محسوب می‌شوند. این جزیره به‌دلیل وجود کانی‌هایی مانند هماتیت‌های آهن و الیژیست و قرار گرفتن روی تپه‌های نمکی از ارزش بسیاری برخوردار می باشد. نکته قابل توجه در این بین بی‌توجهی به فرآوری این ماده معدنی بی‌نظیر است. در چند سال گذشته خاک سرخ استخراج و به خارج از شهرستان ارسال می شده است و در قبال اینکه خاک این شهرستان فروخته می شد، یارانه ای به مردم جزیره تعلق می گرفته است اما مردم نسبت به مبلغ یارانه اعتراض کرده و با فروش خاک این معدن مخالفت کرده اند. بنابراین استخراج از این معدن با ارزش متوقف شده است. اهالی جزیره از این خاک به عنوان یک ادویه استفاده می کنند که به غذایشان رنگ دهد. این ادویه خوش رنگ در تهیه ماهی های جنوبی، ترشی های هیجان انگیز، مرباهای خوش طعم و نان های محلی استفاده می شود. خاک سرخ به‌ طور یقین در صورت فرآوری می‌تواند در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد. از جمله آنکه در تهیه لوازم آرایشی بسیار کاربرد دارد. همچنین از این خاک در صنایع رنگسازی، کاشی، سرامیک، موزائیک، سفال، لعاب‌سازی، تولید پودرهای میکرونیزه صنعتی، نوارهای کاست، ضد زنگ و ... استفاده می‌شود و مردم بومی منطقه نیز از این خاک برای نمای ساختمان استفاده می‌کنند. بنابراین استخراج این خاک و احداث واحدی جهت فرآوری آن در این شهرستان، می تواند ارزش افزوده بسیار خوبی را برای این جزیره رقم بزند.

در شهرستان قشم معادن ماسه و شن وجود دارد، که این معادن استخراج نمی شوند و تولید بتن و تیرچه در شهرستان دارای مزیت است و می توان برای این تولیدات کارگاهی ایجاد کرد.

مشاغلمزیت
پرورش میگو1
پرورش ماهی خاویاری2
تولید فیله ماهی3
تولید میگو سوخاری4
احداث شهربازی5
دوخت های سنتی نظیر گلابتون، کمه، شک، سوند و خوس بافی6
عروسک بافی7
بسته بندی ماهی8
بسته بندی میگو9
کاشت صیفی جات و سبزیجات10
احداث گلخانه صیفی جات11
پرورش شتر12
پرورش مرغ بومی13
کشت گیاهان دارویی14
فرآوری خاک سرخ15
پرورش ماهی سوکلا16
پرورش ماهی سرخو17
پرورش ماهی هامور18
تولید ماهی شور19
تولید کنسرو ماهی20
احداث مجتمع رفاهی-خدماتی21
ساخت تابلو با صدف22
تولید و بسته‌بندی کمپوست23
تولید پودر گوشت ماهی24
احداث نخلستان25
احداث باغ لیموسنگی26
پرورش بز بومی27
پرورش گوسفند بومی28
پرورش بوقلمون29
پرورش بلدرچین30
کشت حبوبات31
تولید تیرچه و بتن32
پرورش لارو میگو33
پرورش بچه ماهی34
تولید ماهی متوتا خشک شده35
تولید رب و پودر گوجه فرنگی36
احداث رستوران بومی37
گلدوزی38
بسته بندی خرما39
احداث سردخانه40
پرورش قارچ دکمه ای41
کاشت آلوئه ورا42
زنبورداری43
پرورش شترمرغ44
پرورش قرقاول45
پرورش کبک46
تولید خیار شور47
تولید ترشی و شور48
احداث آشپزخانه ی خانگی تهیه ی غذا49
دوخت پادری50